May 18

Muzyka nowej formy

W czasach po uszy “zmiażdżonych kiczem” alter-post awangarda muzyczna to antidotum na TV, radio oraz uparte zduszanie wrażliwości twórców do formy oraz trendów docierających zza oceanu.

Jest wiele wytwórni produkujących dźwięk lecz większość z owych pracowni artystycznych uzależnia się od snobistycznych stylów powszechnej tandety i nie zasługuje na przydomek niezależności.

***

Pracownia muzyczna La-music to oaza niezależności, niezłomny rdzeń nieskorumpowanej suity muzycznej. Zmartwychwstała muzyka i piosenka. Nieskorumpowana muzyka.

Niespętana wytwórnia LM-music tworzy struktury muzyczne daleko nad fakturami dźwiękowymi i diatonicznymi . Treść interwałowa zawiera się w wibracji i częstotliwości zintegrowanej z pospolitą codziennością. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zmierzenia się z naszą artystyczną kreacją twórczą.

Harmonia tworzenia nie powinna dojrzewać bez niespętanego aktu twórczego który dotyczy zarówno samo degradujących się  artystów, jak i nieznanych twórców. Wymogiem jest jednak medialna popularyzacja, czyli profesjonalne zaplecze reklamowe, którego przykładem może być np.: katalog Muzy-3.

Muzyka eksperymentalnaJest wiele gatunków kompozycji muzyki np.:

  • blues,
  • pop,
  • soul.

Wbrew istniejącym przekonaniom rodzaje muzyki są wobec siebie równe dlatego , że scala je ten sam element , pulsująca materia o słyszalnej amplitudzie.

Muzyka znajduje się wszędzie, narkotyzujemy się nią tylko sala koncertowa trzyma ją w niewoli.

Materia muzyczna jako gałąź sztuki

– dla większości nie stanowi sekretu. Jej popularna struktura, kształtująca się w prostych gatunkach kompozycji jest ogólnie dostępna oraz rozumiana. Proste rodzaje muzyczne typu:

  • (muzyka klasyczna) klasyka,
  • pop,
  •  i tym podobne nie żądają od ich zwolennika szczególnego wykwalifikowania i obeznania w dziedzinie muzyki.
  • Inaczej ma się sprawa z trudniejszymi formami muzycznymi, które bez profesjonalnego spojrzenia oraz długoletnich badań nie są zrozumiałe dla większości, a nawet lwiej części znawców przedmiotu, którzy traktują je jak nieład i bałagan, dotyczy to muzyki odmiennie alternatywnej, o której piszę w tym eseju.

WWW: www.lamouzyka.art.pl

zobacz też > Czy wolność twórcza jest możliwa – forum o muzyce
i to Czy to jest sztuka rachityczna?

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0