Jun 2

Koszty podróży

W obecnych czasach ludzie coraz częściej organizują wycieczki turystyczne do odległych miejsc. W Europie  najbardziej znane są miejscowości leżące na południu kontynentu takie jak Włochy, Grecja, Francja, Hiszpania.

Do wycieczek  lepsze są dłuższe weekendy, których w ciągu roku jest kilka. W czasie zimy oraz lata większość z nas wykorzystuje długie urlopy, aby zobaczyć inne państwo. Koszty takiej wyprawy są małe, dlatego że możemy skorzystać z różnych środków podróży. Jedną z  form transportu są  samoloty, jeżeli zapłacimy za bilet odpowiednio wcześnie koszty będą bardzo niskie.

Po dotarciu do odpowiedniego państwa wystarcza nam znajomość języka angielskiego dzięki czemu  jesteśmy w stanie załatwić dużo spraw, problemem przestaje być zakup podstawowych artykułów,  żywności oraz wybór noclegu w mieście najbardziej dla nas odpowiednim o wysokim standardzie i  możliwie tanio.

Obecnie w Europie możemy zwiedzić prawie wszystkie miejsca i zabytki, kiedy tylko tego chcemy, wystarczy zaoszczędzić niewielką ilość pieniędzy oraz wygospodarować trochę czasu na wyprawę. Większość z nas podróżuje za pośrednictwem biur podróży tylko nieliczne wprawione i obeznane osoby podróżuje na własną rękę.

***

Odległe wycieczki oprócz wypoczynku wiążą się niestety z niespodziewanymi problemami najczęściej związanymi z noclegiem. Czasami zdarza się, że po dotarciu na miejsce hotel nie prezentuje się tak, jak na zdjęciu w ofercie turystycznej i nie ma wymaganego standardu, jeżeli przydarzy się nam taka niemiła sytuacji mamy prawo do odszkodowania od organizatora podróży, u którego płaciliśmy za wycieczkę.

1 Comment dodaj »

 1. Wojtek mówi - July 7, 2011 @ 6:05 am

  Zgadzam się, choć warto powiedzieć, żę najtaniej jest podróżować długoterminowo.

  Np podróż dookoła świata jest najtańsza, gdy kupi się bilet na rok:

  http://pasjaswiata.pl/tag/gap-year/

  I oczywiście ogromną przewagę ma podróżowanie indywidualne.
  Wojtek ostatnio … Kolonializm – w 4 lata po odkryciu Ameryki na Hispanioli zginęły 2 miliony IndianMy Profile

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0