Jun 8

Zmiany na rynku pracy w Norwegii

W tym roku Norwegia znalazła się w pierwszej piątce krajów europejskich cierpiących na brak wykwalifikowanych pracowników. Ponadto według ekonomistów to właśnie Norwegia najmniej odczuwa skutki globalnego kryzysu.

Do niedawna pracę można było znaleźć nawet bez znajomości norweskiego czy angielskiego. Teraz sytuacja uległa zmianie. Przyjeżdżający z Wysp i Islandii pracownicy znający angielski w stopniu co najmniej komunikatywnym spowodowali, że konkurencja na rynku jest większa, a oczekiwania norweskich pracodawców nieco się zmieniły.

***

Teraz pracownik musi znać angielski przynajmniej na poziomie komunikatywnym. Dobrym rozwiązaniem na “szybką” pracę sezonową jest branża turystyczna. W gastronomii czy hotelarstwie czekać będzie na nas wiele miejsc pracy. Najistotniejsze przy poszukiwaniu pracy jest dobre przygotowanie. Pracodawcę najlepiej znaleźć już w Polsce – nawet jeśli początkowo oferuje nam tylko praktyki. Zdaniem mieszkających w Norwegii Polaków kraj ten jest świetnym, choć niedocenianym miejscem przez  pracowników chcących zarobić dobre pieniądze.

Polacy pracujący w Norwegii często zapominają o zwrocie podatku.

Podatek - zwrocie podatku

Polacy pracujący w Norwegii często zapominają o zwrocie podatku

Zwrot podatku norweskiego jest to procedura w której norweski urząd skarbowy zwraca bezpośrednio nam (a nie pracodawcy) nadpłaconą kwotę. Nie ma sensu niepotrzebnie zwlekać – po powrocie do kraju powinniśmy natychmiast zwrócić się do firmy podatkowej zajmującej się zwrotem podatku.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowa zwrot podatku Norwegia aby uzyskać ich listę. Dzięki takiej firmie rozliczenie zostanie przeprowadzone profesjonalnie, z dbałością o wszelkie procedury norweskiego urzędu podatkowego.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0