Jun 16

Co o włosach wiedzieć trzeba

Włosy to nitkowaty twór. Znajdują się na skórze ssaków. Włosy znajdują się prawie na całym ciele. Jedynymi miejscami, w których nie mamy włosów jest wewnętrzna część dłoni, podeszwy stóp oraz miejsca zgięć stawów. Włosy pełnią funkcję ozdobną.

***

Na głowie znajduje się od 100 do 150 tysięcy włosów. Włos zbudowany jest z martwych komórek. To właśnie dlatego podczas obcinania ich, nie odczuwamy bólu. Włosy występują w różnych kolorach i kształtach. To jakie mamy włosy zależy od czynników genetycznych, klimatu, rasy i koloru.

Ponieważ włos składa się z martwych komórek, jego odbudowa jest niemożliwa. Właśnie dlatego należy o nie dbać. Włos rozdwojony czy uszkodzony w inny sposób nie naprawi się, choćbyśmy używali najlepszych kosmetyków.

fryzjer

Salon Beauty Zone - Strefa Urody ul. Czołgistów 30 Lębork

Nowe włosy, które wyrastają z mieszków włosowych są zdrowe. W celu wzmocnienia nowo wyrastających włosów, powinno się pielęgnować skórę głowy, o czym niestety większość z nas nie wie lub zapomina.

Salon fryzjerski jest miejscem, w którym profesjonaliści zadbają o wygląd i stan naszych włosów. Fryzjer (np.: w Lęborku) nie tylko zetnie i wymodeluje włosy, ale także zrobi masaż głowy, nałoży maskę oraz zaaplikuje kosmetyki pielęgnujące, wzmacniające i nabłyszczające włosy.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0