Jul 22

Próg 0

W dzisiejszej erze powszechnej komputeryzacji naszych miejsc pracy jak i naszego życia atrakcyjność snów spadła praktycznie poniżej progu 0.
Niestety ale nasza ciekawość snami zmalała. Z pewnością winowajcą tego zjawiska jest współczesna technologia, której niezwykły rozwój jak i atrakcyjność spowodowały, że nasz sen nie jest dla nas już niczym szczególnym czy ciekawym.

Kiedyś ludzie z dużą pasją interesowali się snami , nawet prowadzili swoje własne senniki. Jednak teraz sennik stał się niezwykła rzadkością graniczącą z “obciachem”. W moim odczuciu obecna sytuacja jaką tworzą nowoczesne technologie nie jest sprzyjająca rozwojowi ludzkiej wyobraźni, której sporą część kreują w nas sny .Sennik

Sny to jak się okazuje bodziec powodujący w nas chęć kreowania . Wielu współczesnych artystów przyznaje się, że ich wielkie projekty najpierw musiały się pojawić w ich snach by potem oni zainspirowani mogli to przelać na płótno.

Dlatego ja osobiście jestem przeciwny spędzaniu dużej ilości czasu przed komputerem czy monitorem telewizora , wg mnie te wynalazki zabijają w człowieku wszystko to co jest w nim najlepsze.

Ludzie, czas by tematyka “dream dictionary” nie miała dla nas tajemnic .

1 Comment dodaj »

  1. sennik mówi - November 30, 2011 @ 8:45 am

    Bardzo pomocna notka. Zapraszamy też do zapoznania się z naszym sennikiem.
    sennik ostatnio … JaśminMy Profile

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0