Jan 16

Prawo jazdy

Jesteś osobą dynamiczną, działającą z nowymi trendami, cały czas pragniesz podnosić swoje umiejętności. Uczysz się języków obcych, zapisałeś się na kurs prawa jazdy i cały czas dążysz, aby rozszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Niestety nie zawsze wszystko chce się układać po Twojej myśli. Każdy człowiek na tej planecie, każdego dnia zmaga się z problemami dnia codziennego. Niektóre jesteśmy w stanie rozwiązać w przeciągu kilku chwil, niektóre trapią Nas w dłuższej perspektywie czasu. Jednakże z każdym problemem należy walczyć i nie pozostawiać go do rozwiązania samemu sobie.

***

Odkładanie takie rzeczy mogą nieść za sobą większą ilość problemów niż to warte.

W swoim artykule pomogę pewnej grupie osób, które zmagają się z egzaminem na prawo jazdy i mimo swoich wysiłków i ciężkiej pracy nie są w stanie przejść egzaminu państwowego. Prawo jazdyNajczęstszym efektem negatywnej oceny na egzaminie jest sam stres. Tutaj powinniśmy oddziaływać na siebie z pomocą psychologa. Często przy każdym ośrodku egzaminowania kierowców taka pracownia się znajduje i wierzcie mi, że ludzie tam pracujący są w stanie Wam pomóc.

Nikt z nikogo nie będzie robił wariata, bo nie o to tutaj chodzi. Przecież wiadomo, że wszystko rozbija się o zminimalizowanie czynnika stresogennego. Pamiętajcie, że egzaminator też człowiek i zawsze możemy z nim porozmawiać i poprosić o chwilę wyciszenia się i oswojenia z nową sytuacją.

Drugim czynnikiem, który najczęściej jest przyczyną niezdania egzaminu to nasza niewiedza, a w sumie brak dostatecznych informacji o elementach egzaminu lub co gorsza opanowanie ich w sposób niewystarczający. Często się zdarza, że instruktor prowadzący szkolenie w nawale obowiązków wobec innych kursantów, nie przekaże całej wiedzy, lub stwierdzi, że temat już został wyczerpany, a my wciąż nic nie rozumiemy. Na to także jest panaceum, a otóż po zakończeniu szkolenia i koniecznie przed każdym egzaminem, powinniśmy zasięgnąć opinii innego instruktora. Chodzi tu o jazdy doszkalające, a dokładnie o dokupienie jednej lub dwóch godzin w innej szkole, która wskaże Nam błędy powstałe podczas szkolenia podstawowego i podejmie czynności mające na celu ich eliminację. Jazda z innym instruktorem i na innym samochodzie nawet tej samej marki pomoże Nam zaadoptować się szybciej do nowych warunków na egzaminie, jak również może wyjaśnić różne niezrozumiałe zagadnienia objęte egzaminem.

Po trzecie liczy się Twoje nastawienie. Idź na egzamin na luzie, pełen optymizmu i nie załamuj się chwilowymi porażkami. Kiedyś i dla Ciebie zaświeci słońce. Przede wszystkim nie można dać się uwikłać w opowieści o srogich egzaminatorach. Plotki te powstały na skutek słabego przygotowania się kursantów, a winą za niezliczony egzamin obarczają wszystkich dookoła, tylko nie siebie. Pamiętajcie, że na egzaminie sprawdzane są Wasze predyspozycje do kierowania pojazdem i jeżeli stwarzacie sytuacje, w których niesiecie zagrożenie zdrowia i życia, znaczy że jeszcze musicie podnieść swoje umiejętności. W przeciwnym razie niedouczona osoba mogłaby narazić swoim zachowaniem w ruchu drogowym niejedno istnienie ludzkie.

***

Także uczcie się pilnie, bo tylko dobre przygotowanie będzie gwarancją pozytywnego zdania egzaminu i późniejszego poruszania się po drogach.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0