Feb 6

Piece akumulacyjne

Dynamiczne piece akumulacyjne gromadzą ciepło w oparciu o tańszą energię taryfy nocnej lub poza – szczytowej. Zgromadzony zapas, przechowywany jest w swego rodzaju termosie z materiałów izolacyjnych, otaczających magnezytowy rdzeń pieca.

Wydostawanie się ciepła do pomieszczenia odbywa się poprzez delikatny, kontrolowany przez użytkownika, wydmuch ogrzanego powietrza. Służą do tego wbudowane w piecach cichobieżne wentylatory, które uruchamiane są przez termostaty umieszczane w pomieszczeniach.

***

To użytkownik decyduje, kiedy ma być ciepło i jaką temperaturę chce osiągnąć w danym pomieszczeniu. Współpracująca z piecami elektronika może w większym lub mniejszym stopniu wyręczyć użytkownika i  poprzez odpowiednio ustawione programy  różnicować ilość gromadzonego w piecach ciepła jak również mniej lub bardziej intensywnie ogrzewać pomieszczenia.

Piece akumulacyjne - ogrzewanie

www.grzejemy.pl

Użytkownicy pieców dynamicznych chwalą je za elastyczność i precyzję działania, wynikający z tego duży komfort i stosunkowo niskie koszty ogrzewania.

Ze względu na fakt, że ciepło wytwarzane jest bezpośrednio w każdym, ogrzewanym pomieszczeniu, możliwe jest indywidualne, wynikające z potrzeb, zróżnicowanie temperatur w różnych miejscach i w różnym czasie. Dlatego właśnie warto zainwestować w piece akumulacyjne ogrzewające Twój dom, czy mieszkanie.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0