Mar 26

Trudna droga do miłości

Wszyscy dążymy do tego, by mieć życie pełne szczęścia i miłości. Taki stan jest możliwy pod warunkiem, że znajdziemy odpowiednią osobę, z którą pójdziemy przez życie. Jak jednak rozpoznać, że osoba, która nam się podoba, i którą darzymy miłością, to odpowiedni kandydat na męża? Przecież często się zdarza, że ktoś jest wspaniały przed ślubem, a po zawarciu małżeństwa zmienia się nie do poznania…

***

Tematy te są bardzo trudne, dlatego każdy z nas decydując się na małżeństwo powinien mieć stuprocentową pewność, że osoba, z którą się wiąże to właśnie ten/ta jedyny/a.

Najważniejsze w związku jest zrozumienie oraz kompromis. Istotne jest także to, by nie dopuścić do znudzenia się sobą, inaczej spotka nas to samo, co bohaterkę powieści Małgorzaty Kalicińskiej.

Gosia, to postać, którą poznajemy w pierwszej części „trylogii mazurskiej”. To ona – matka, żona, ale także kobieta sukcesu – jest tak pochłonięta swoimi sprawami, że nie dostrzega momentu, w którym rozpada się jej małżeństwo. Zdradzona i oszukana przez świat, któremu ufała postanawia „odsunąć się w cień.” Wyjeżdża do rajskiej krainy, w której „czas wolniej płynie”. To miejsce, to dom nad rozlewiskiem…

www.dobre-ksiazki.pl

W części trzeciej zatytułowanej Miłość nad rozlewiskiem Małgorzaty Kalicińskiej zaprezentowane zostają wydarzenia z dwóch różnych perspektyw.

  • Jedna z perspektywy Gosi,
  • druga Pauli.

Przemierzając wers po wersie uświadamiamy sobie czym jest rodzina, przyjaciele, ale także odwaga w realizowaniu własnych pragnień. Odnajdujemy także przesłanie, że tylko my odpowiadamy za swoje szczęście.

Nie ukrywam, że książki te szczególnie podobają się żeńskiej części społeczeństwa, choć pewnie i wśród mężczyzn znajdzie swoich zwolenników.

Szczerze zachęcam do zakupu trzech tomów pióra Małgorzaty Kalicińskiej. Na pewno każda księgarnia zaopatrzona jest w te pozycje. Gorąco polecam!

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0