Jan 7

Promocja strony w internecie – e-marketing

Marketing prowadzony w internecie wcale nie jest łatwiejszy od tego w tzw. Real world. Kampanie e-marketingowe borykają się z podobnymi problemami co te zwykłe, które możemy obserwować na co dzień w gazetach i na ulicy.

***

Najpierw projektowanie stron internetowych, banerów, folderów internetowych itp. Wszystko to jest wstępem do kampanii w internecie. Projekt trzeba skonstruować tak, aby był dla internauty jasny i przejrzysty, ale jednocześnie trafiał z przesłaniem do odbiorcy.

Musimy pamiętać, że internauci nie są grupą jednolitą zarówno pod względem

  • wiekowym,
  • demograficznym,
  • jak i profilu zainteresowań.

O ile druga z tych cech jest mniej ważna w przypadku internetu, o tyle kolejne są już cechami kluczowymi i decydującymi w przypadku wyboru grupy docelowej. Tutaj właśnie kolej na pozycjonowanie strony.

Strona produktu powinna być dobrze wypozycjonowana. W zależności od tego na jakiej reklamie nam zależy, zwykle działania te dotyczą pozycjonowania SEO. Polega to na osiągnięciu jak najwyższej pozycji przez stronę w wynikach wyszukiwań (najczęściej w Google) pod wybraną frazą.

Możemy pozycjonować tylko w wyszukiwarkach, ale też posiłkować się reklamą na stronach serwisów o tematyce zbliżonej do nas interesującej. Warto zatem zastanowić się nad zleceniem zabiegów w marketingu internetowym firmie zewnętrznej lub polecić osobie, która ma już w tej materii doświadczenie.


No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0