Mar 31

Kontakty z sądem

Życie płata różne figle, uważamy że jesteśmy uczciwymi ludźmi i nigdy nie zdarzy nam się kontakt ze sprawą sądową a na pewno nigdy nie zasiądziemy na ławie oskarżonych. Okazuje się, że często się tak zdarza, że losy naszego życia sprawiają, że będziemy musieli skorzystać z adwokata ponieważ będziemy musieli uczestniczyć w sprawie sądowej – w rożnych sytuacjach: będąc jedną ze stron sporu, będąc świadkiem a może nawet będąc o coś oskarżonym.

***

Czy w sytuacji, kiedy będziemy musieli znaleźć się na sali sądowej jesteśmy zmuszeni korzystać z adwokata ?
Adwokat jest na pewno dobrym wyjściem, z tego względu, że jako ludzie niezwiązani z tym zawodem nie znamy kruczków prawnych. Sprawy w których teoretycznie mamy rację, jesteśmy w stanie przegrać, jeśli druga strona sporu posiada adwokata a my reprezentujemy się sami.

W sytuacji gdy występujemy w roli oskarżonego, wynajęcie adwokata staje się wręcz jedynym sensownym rozwiązaniem – będąc na sali sądowej oskarżonym, lepiej nie ryzykować reprezentowania się samemu.

Adwokat Szczecin

www.adwokat-madej.pl

Jak w takim razie szukać adwokata? Najlepiej szukać adwokata z polecenia, jeśli jest to na przykład Szczecin, to rozpytajmy rodzinę czy znajomych czy nie znają dobrego adwokata ze Szczecina. Innym wyjściem jest poszukiwania adwokata ze Szczecina w internecie. Obecnie powszechnie jest przyjęte, że każda firma posiada swoją stronę www – tak samo jest z adwokatami.

Jeśli wpiszemy adwokat Szczecin w wyszukiwarce, na pewno znajdziemy strony adwokackie – podzwońmy do kilku i wybierzmy kogoś, kto oferuje sensowne ceny.
Istnieje także możliwość wynajęcia adwokata z urzędu – wtedy pamiętajmy, że taki ktoś nie jest tak zaangażowany w naszą sprawę jak prywatny adwokat.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0