Apr 18

Kołobrzeg

Kołobrzeg ma powierzchnię 2567 ha, dysponuje otwartym dostępem do morza na przestrzeni 11 km. i liczy ok. 46 tys. stałych domowników (w sezonie wakacyjnym liczebność ta wzrasta do ok. 120 tys.)

Kołobrzeg jest najpiękniejszym krajowym uzdrowiskiem, liczącym sobie ponad 200 lat. Przed wojną miasto dostało określenie „Perły Bałtyku”. Dominującymi gałęziami życia miasta są usługi turystyczne (zobacz np.: Kołobrzeg noclegi) i działalność uzdrowiskowa. W mieście możemy podziwiać port kupiecki, pasażerski, rybacki i jachtowy a także kąpielisko morskie oraz liczne sanatoria i budynki wypoczynkowe. W mieście i pobliskich miejscowościach są złoża wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny.

***

W Kołobrzegu leczy się przede wszystkim choroby górnych dróg oddechowych i krążenia, infekcję stawów, jak i dodatkowe zakłócenia przemiany materii (moczówka cukrowa). Miasto realizuje europejskie kanony ekologiczne (w porcie obowiązuje “szlaban przeładunku ekwipunków ciężkich dla otoczenia”). Woda pitna podejmowana jest ze studni dogłębnych stawianych 12 km za miastem. Woda morska w kołobrzeskim kąpielisku należy do najczystszych w Polsce.

Ośrodek miejski z roku na rok, na skutek prac nad zagospodarowaniem regionu staje się atrakcyjniejszy. Solidne parki, place z fontannami, ukwiecone botaniki sprawiają, że Kołobrzeg huczy zielenią. Jednym z najpiękniejszych miejsc  zielonych jest Ogród im. Stefana Żeromskiego, obok którego biegnie Aleja Nadmorska, z której można  zachwycać się starymi drzewami parku jak i plażą. Jest to doskonałe położenie do chodzenia oraz do eskapad rowerowych. Aleja Nadmorska zespolona jest z dróżka rowerową prowadzącą blisko zbocza do Podczela.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0