Aug 29

Aplikacje na Facebooka

Czy posiadasz jakąkolwiek wiedzę co do funkcjonowania popularnych portali społecznościowych? Jeżeli masz choć jedno konto na portalu Web 2.0, z pewnością słyszałeś kiedyś o portalu Facebook, który stał się niezwykle popularny w ciągu ostatnich kilku lat. Ale czy zdajesz sobie sprawę, dlaczego to właśnie Facebook zdobywa tak wielkie rzesze fanów? Uważam, że duży wpływ na to mają ciekawe funkcjonalności, jak na przykład aplikacje na Facebooka.

Aplikacje na Facebooka są używane tysiące razy dziennie. Zapewne i ty kiedyś z nich używałeś, nawet nie zdając sobie z tego sprawy – bo aplikacje to i gry, i quizy, i konkursy z nagrodami. Kto tworzy aplikacje na Facebooka? Programiści, finansowani przez marki, promujące się w social media, bądź też sami użytkownicy. Pomocą służą im tu odpowiednie narzędzia, ogólnodostępne w portalu.

Jeżeli więc chcesz stworzyć własne aplikacje na Facebooka, zacznij od prostych sond, quizów, testów. Gdy opanujesz narzędzie, oferowane w portalu, możesz spróbować sam zająć się programowaniem. Musisz jednak oczywiście znać się na tworzeniu aplikacji internetowych, ponieważ w przeciwnym razie nie masz szans stworzyć aplikacji na Facebooka.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0