Sep 8

Przepisy na ciasto

Babeczki

Babeczki - 150 g mąki 150 g cukru 4 jajka 1 cytryna 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia 1 biała polewa czekoladowa kolorowa posypka cukrowa 1 czerwona galaretka. Zobacz przepis!

Wiele osób nie potrafi gotować czy piec nie mając gotowego przepisu. Jednak pasjonaci kulinarni również bardzo często gotują z przepisów, po to aby ten przepis udoskonalić czy zaaranżować na własny sposób.

***

Przepisy na ciasto można znaleźć bardzo często w specjalistycznych rubrykach w gazetach dla kobiet, w magazynach kulinarnych czy po prostu dostać od innych kucharzy.

Bardzo często przepisy na ciasta przekazywane są z pokolenia na pokolenie i są od lat rodzinną tajemnicą. Jednak najczęściej przepisy zamieszczane są w książkach kucharskich, książkach tematycznych na przykład tylko o ciastach deserowych oraz w Internecie.

Internet daje przeogromne możliwości zdobycia wiedzy na każdy temat nie tylko z zakresu wiadomości ze świata, ale także w zakresie przepisów i nowości kulinarnych. To właśnie na stronach internetowych można znaleźć przepis na:

ciasto Shrek,

babeczki

czy przepis na murzynka.

Ponadto na stronach www można także podzielić się swoimi sprawdzonymi przepisami z innymi użytkownikami czy po prostu poznać nowe sztuczki kulinarne wykorzystywane przez innych do udoskonalania potraw i ciast. Najczęściej można znaleźć przepisy na:

Sernik

Sernik - 5 jajek 750g sera twarogowego (3-krotnie mielonego) 150g cukru pudru 1 sernix 1 cukier waniliowy sok z 0,5 cytryny. Zobacz przepis!

sernik,

biszkopt

czy kruche ciasto…

ponieważ sernik jest najbardziej popularnym deserem a mając gotowy biszkopt czy ciasto kruche można wyczarować najlepsze ciasta z dodatkami oraz przecudowne torty. Nie trzeba mieć wielkich zdolności kulinarnych, aby zrobić bardzo smaczny deser, wystarczy mieć dobry przepis.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0