Sep 9

Xenu – dobry program przy tworzeniu stron internetowych

Jak się okazuje, mało kto słyszał o tej aplikacji.  Zasadniczym zastosowaniem programu Xenu jest weryfikacja wszystkich plików, do jakich odwołuje się nasza strona WWW. Krótko mówiąc, gdy umieszczamy w kodzie źródłowym naszej witryny odnośnik (np. w plikach php, html czy css), Xenu przeszukuje zasoby czy te pliki na pewno są obecne na naszym serwerze.

W czym to powinno pomóc?

Oczywiście wyszukiwarki indeksując naszą witrynę nie lubią napotykać na błędy. Taki fakt braku pliku niezbyt dobrze świadczy o witrynie i jej projektancie czyli WebMasterze – również o wartości samej witryny. W zależności od wagi linku, może to mieć duże znaczenie na całą zawartość podstron (projektowanie stron nie jest wcale łatwe).
Wyobraźmy sobie teraz, jak widziana jest  strona, gdy ktoś ją odwiedza nie może odnieść się do dajmy na to pliku czy obrazka, na który powołuje się treść przeglądanej podstrony. Osoba odwiedzająca na pewno nie będzie posiadać dobrego zdania o naszej witrynie.

Wracając do tematu, za pomocą tego programu jesteśmy w stanie np. zbudować mapę witryny ułatwiającą indeksowanie. Niby nic istotnego, z tym, że w Xenu, to my możemy ustalić, co w takiej mapie strony ma się znajdować.

Czy należy więc z niego korzystać?

Xenu jest polecane przez profesjonalistów znających się i zajmujących się  projektowaniem stron. Weryfikacja strony z jego pomocą jest szczególnie łątwa. Wpisujemy URL, która ma zostać przeanalizowana i patrzymy głównie na to co jest podświetlone kolorem czerwonym.

Korzyść: Badanie dzięki darmowej aplikacji Xenu trwa z reguły parę minut, a opinia naszej strony rośnie  dla internautów odwiedzających, jak i poprawia sposób postrzegania jej przez wyszukiwarki.

1 Comment dodaj »

  1. Xenu s Link Sleuth mówi - September 9, 2011 @ 10:16 am

    Find broken links on web sites
    Xenu’s Link Sleuth Download http://home.snafu.de/tilman/xenulink.html

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0