Oct 2

Lornetka dla pasjonatów przyrody

W bajce dla dzieci „Muminki” był pewien bohater, który z zacięciem obserwował przyrodę przy pomocy szkła powiększającego, czy jak kto woli – lupy. Oczywiście dziś zapewne wybrałby lornetki myśliwskie czy inne.

Szkło powiększające dobre jest oczywiście przy kwiatach, roślinach rosnących nisko. Jeśli ktoś zaś interesuje się ptakami, owadami czy innymi zjawiskami i zwierzętami żyjącymi w górze lub na tyle płochliwymi, że uciekają słysząc kroki człowieka, potrzebna jest wówczas lornetka.

Prawdziwy pasjonat na pewno ją posiada. I nie jest to byle jaki sprzęt, ze słabymi parametrami optycznymi, ale wypróbowana lornetka, wybrana po konsultacjach.

Lornetka serii Rainier  Rainier 10x42 HD ED

Lornetka serii Rainier Rainier 10×42 HD ED Powiększenie: 10X Szerokość obiektywu: 42mm

Pasja jest czymś pięknym i dla niej można wiele poświęcić i nawet jeśli cena takiej lornetki jest wysoka, to prawdziwi zapaleńcy wiedzą, że warto, bo a nuż zobaczą jakiś ciekawy odcień na skrzydle, interesujące zachowania godowe czy inne tego typu zjawiska.

Podobnie rzecz ma się z pasjonatami kosmosu. Dla nich lunety są narzędziem poznania, nie kupią oni jakiejś słabej, ale wybiorą najlepszą, po to by móc naprawdę pogłębiać swoją pasję, a nawet dzielić ją z innymi, poprzez pokazanie im świata, który oni widzą poprzez szkiełka, które zawiera w sobie luneta czy lornetka.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0