Oct 5

Wycieczka do marketu remontowo budowlanego – porady

Jeżeli wybierasz się do marketu remontowo budowlanego w celu zakupienia farby do wnętrz, czy też przedmiotem zakupu będzie gips, koniecznie przeczytaj ten krótki artykuł.

Kolory na ściany powinny być dobrane do naszych gustów i osobowości. I nie jest to żadna nowość. Jednak powstaje pytanie: Jakie są moje ulubione kolory. Oto kilka wskazówek dotyczących psychologii i oddziaływania kolorów.

Udowodniono naukowo, że kolor zielony uspokaja i wycisza, co będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które muszą intensywnie pracować lub się uczyć. Z kolei kolor niebieski powoduje naszą mobilizację do działania i zmusza nas do myślenia. Ten kolor jest polecany dla leniuchów, którzy wymagają pewnego kopa.

kolory

Nie zapominajmy również, że bardzo ważnym choć może niekolorowym elementem do pomalowania będzie drewniana podłoga i tu by się przydał bardzo dobry, trwały i ekologiczny lakier do parkietu.

Dekoracja wnętrz jest tematem bardzo rozbieżnym, ale warto o niej czasem pomyśleć, choćby dlatego, że możemy naprawdę wiele zyskać i wiele stracić jeżeli pod farby zastosowana będzie nieodpowiednia masa gipsowa. Jeżeli weźmiemy pod uwagę kolor pomarańczowy, czerwony, żółty i wszystkie inne jaskrawe, możemy tylko chwilowo sądzić, że wyróżniają się w ciekawy sposób, ponieważ niebawem wpłynie to na nasze samopoczucie.

Kolory jaskrawe są kolorami ostrzegawczymi, co może wzbudzać w nas agresję i niepokój, dlatego właśnie, odradza się ich stosowania, szczególnie w pokojach małych dzieci.

Jeżeli chodzi o inne elementy, które mogą nas uspokajając i dawać dużo relaksu, to na pewno będą to namioty typu markizy, które można umieścić przed naszym domem i spokojnie przy nich wypoczywać, oczywiście pod takimi namiotami doskonale jest umieścić drewniane meble na których będziemy spożywać posiłki z całą rodziną. Pamiętajmy, że  meble i kolory farb  powinny się komponować.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0