Oct 6

„Wojna domowa” czyli mały remont

W życiu każdego mężczyzny nadchodzi taki moment, kiedy musi spłodzić syna, posadzić drzewo i wybudować dom. Pomijając kolejność będzie musiał wybrać też kolory farb do wnętrz. I jak się okazuje, wcale nie jest to proste zadanie. Żony to takie istoty, które zazwyczaj utrudniają podjęcie konkretnej decyzji, a wtedy w wasze spokojne życie może wedrzeć się wielki chaos. Tak zwany chaos, który związany jest bezpośrednio z remontem,  przemeblowanie, przeprowadzką i tak dalej.

***

Rzadko zdarza się aby mężczyzna i kobieta dogadywali się w sprawach pozornie prostych ponieważ dekoracja wnętrz jest wbrew pozorom tematem bardzo trudnym, które może zahaczyć o temat taki jak lakier do parkietu, czy też bardziej skomplikowany lakierobejce, czy też pozornie blachy jaką jest masa gipsowa.

Masa szpachlowa ACRYL-PUTZ®

Masa szpachlowa ACRYL-PUTZ®

Pomijając to zawiłe stwierdzenie oprzyjmy się na faktach. Wyobraź sobie sytuacje, że w celu remontowania mieszkania wybierasz się ze swoją żoną na zakupy do marketu budowlanego. Wchodzicie do środka i od tego momentu zaczyna się prawdziwa wojna.
– Może wybrać taki kolor?
– A może jednak inny?
O ile mężczyźni są z natury ugodowi i odpuszczają sobie kwestię wyboru, tak niestety, ale kobiety mimo tego lubią naciskać i rzadko są zdecydowane.
Kupujecie markizy, jednak kolor nie pasuje ale gdy jest już kolor, to nie pasuje rodzaj, ale nawet jeżeli znajdzie się rodzaj, to i tak będzie to zły rozmiar.
I tak od słowa do słowa, na koniec wychodzi i tak Twoja wina – mężczyzno.

***

Dodatkowe kwestie to meble do ogrodu i tu plastik czy drewno a może metal? Ja osobiście bym poleciła drewno bo jest piękne i dostojne, jednak trzeba pamiętać, że wymaga ono szczególnej pielęgnacji i tu wchodzi w grę hasło jak ochrona drewna.
Pamiętajmy również, że niektóre elementy do ogrodu mogą być z takiego materiału jakim jest gips.

 

Zobacz też >>> Wycieczka do marketu remontowo budowlanego – porady

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0