Oct 10

Rowerem po mieście

Jazda na rowerze to chyba najlepsza forma rekreacji dla ludzi, którym nie chce się wypacać każdego kilograma podczas ciężkich ćwiczeń na siłowni bądź na zajęciach fitness. Kolarstwo zapewnia przede wszystkim sport na świeżym powietrzu i możliwość dzielenia się tą chwilą z bliskimi nam osobami.

***

Do jazdy po mieście polecamy oczywiście rowery miejskie, a w szczególności rowery holenderskie, które są obecnie najlepszymi dostępnymi rowerami. Dla osób, które nie chcą się zbytnio przemęczać dobrym rozwiązanie będą rowery elektryczne wyposażone w specjalny elektryczny silnik, który napędza rower gdy my nie mamy już siły.

Rower miejski to przede wszystkim wygoda i komfort ponieważ jedziemy w pozycji wyprostowanej. Nie obciążamy w ten sposób kręgosłupa ani nadgarstków. Osoby, które kupują rower po raz pierwszy powinny zasięgnąć rady doświadczonego specjalisty, który doradzi im jaki pojazd będzie dla nich najlepszy. Rower należy dobrać odpowiednio do wzrostu i masy, a także stylu jazdy, jaki zamierzamy prezentować.

W Warszawie znajduje się bardzo dużo ścieżek rowerowych, po których możemy jeździć nie narażając się na kolizje z samochodami, jeśli wolimy jednak prawdziwą naturę to szczerze polecam wszystkim Las Kabacki bądź Lasek Bielański. Sam osobiście tam jeżdżę i uwielbiam te miejsca. Pola Mokotowskie również są świetnym miejsce z wieloma alejkami do jazdy.

Każdy kto chciałby spróbować swoich sił w kolarstwie musi tylko wybrać się do sklepu i kupić odpowiedni rower.

Ważną sprawą jest nasze bezpieczeństwo, musimy zainwestować w porządny kask.

1 Comment dodaj »

  1. Trackback

    health club winter springs FL mówi - September 18, 2014 @ 4:33 am

    health club winter springs FL

    Rowerem po mieście – To trzeba wiedzieć! * To trzeba wiedzieć!

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0