Oct 16

Facebook dla firmy

– Czy Twoja firma potrzebuje strony na Facebooku?
– W jaki sposób Facebook może zwiększyć zyski Twojego biznesu?
– I wreszcie, czy strona na FaceBooku ma wpływ na Twoją markę?

Trzy razy, mogę z ręką na sercu powiedzieć TAK, oczywiście.

***

Okazuje się, że coraz więcej młodych ludzi bierze pod uwagę to, co pisze się o danej marce na Facebooku. Wspomniany serwis społecznościowy w dużej mierze opiera się na plotkach.
Pomyśl co stanie się z Twoją marką, gdy przestaniesz mieć wpływ na to, jak plotkuje się na Twoją firmę?
Czy masz możliwość zatem mieć wpływ na to, jak Twoja firma prezentuje się na Facebooku?
Tak, wystarczy, że założysz tzw. FanPage.

Oto najważniejsze zasady prowadzenia takiej strony.

1. Pisz i zaglądaj regularnie. Gdy kontrolujesz to, co się dzieje na Twoim “wallu” Twoja marka na Facebooku jest bezpieczna. Jeżeli poczynisz kilka wpisów a potem sobie odpuścić ludzie mogą zniszczyć wizerunek Twojego biznesu a ty nie będziesz o niczym wiedział.

2. Pisz mało, ale stale i często. Facebook ma to do siebie, że wpisy nie muszą być długie. To w sumie cała jego zaleta. Nie musisz mieć talentu pisarskiego. Wystarczą szczere chęci. Dlatego, masz okazję pisać stale. Pisz oczywiście i kontroluj to, co wycieka z Twojej firmy. Tutaj pole do działania ma specjalista od PR lub marketingu w Twojej firmie.

3. Używaj multimediów. Okazuje się, że wpisy bez zdjęcia lub filmu są bardzo często ignorowane przez użytkowników FB. Po prostu czcionka na FaceBooku jest tak mała, że wpisy polegną w konfrontacji z innymi zaopatrzonymi w multimedia.

4. Rozmawiaj z klientami. Tworzysz społeczność i musisz reagować. Warto pisać, stworzyłeś mikro społeczność wokół swojej marki. Gdy piszesz i dyskutujesz ludzie się angażują, a to jedna z najsilniejszych motywacji do robienia zakupów w Twojej firmie.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0