Oct 17

Dekoracje ślubne – jak je przygotować ?

Ślub oraz wesele to wyjątkowa uroczystość dla każdej osoby. Wszyscy specjalnie się przygotowują do tej ceremonii. Również specjalnie są przygotowywane dekoracje ślubne, dekoracje weselne i na samochód do ślubu.

Aby zaprojektować unikatowe dekoracje ślubne potrzeba mieć kilka umiejętności. Przede wszystkim przyda się zmysł plastyczny oraz wyobraźnia przestrzenna. Dobrym dodatkiem jest też doświadczenie w branży  dekoracji ślubnych. Z takim bagażem można się zabrać do projektowania.

***

Całość rozpoczynasz od obejrzenia samochodu do ślubu, sali weselnej i kościoła, które będziesz ozdabiała. Na miejscu zwróć uwagę na ilość wolnego miejsca przy ołtarzu. Wyobraź sobie i przymierz odpowiednią wielkość i wysokość aranżacji kwiatowej. Pamiętaj że dekoracje ślubne muszą mieć odpowiednią wielkość, proporcjonalną do wnętrza  i wolnego miejsca. Generalnie chodzi o to by nie były za duże, czy zbyt oszczędne. W pierwszym wypadku może być tak, że dekoracje ślubne zasłonią część ołtarza albo w inny sposób będą przeszkadzały w odprawieniu ceremonii ślubnej. W drugim przypadku może skończyć się tym,  że nikt nie zauważy małych dekoracji w wielkiej budowli, na dużej wolnej przestrzeni.

Dekoracje ślubne powinny być jednolite kolorystycznie.
Co to oznacza?
Ano to, że jeden czy dwa kolory, jakie zostaną wcześniej wybrane powinny być wykorzystywane w każdej części dekoracyjnej.
Dodatkowo te kolory należy wcześniej odpowiednio dobrać biorąc pod uwagę wiele czynników, od urody Panny Młodej po kolory ścian i posadzki sali weselnej i kościoła.

dekoracje ślubne

Dekoracja ślubna - "Czerwona róża"

Poza tym wszystkim każdy element z dekoracji ślubnych powinien być podporządkowany stylizacji. Mam na myśli myśl przewodnią, pomysł, według którego są wykonane dekoracje ślubne. Tylko w ten sposób można uzyskać spójną całość dekoracji ślubnych , które w rezultacie dadzą wyjątkowe tło do uroczystości ślubnej.

Patrz przykład wyżej  – Dekoracja ślubna – “Czerwona róża”

***

1 Comment dodaj »

  1. rysiek mówi - February 2, 2012 @ 10:37 am

    Wszystko super, poradnik świetnie to opisał jak można wykonać ozdoby samemu, tylko ja mam pytanie : a jak ja nie mam umiejętności plastycznych żeby zgrać jakieś kolory czy żeby nie przesadzić z ilością kwiatów ? Pewnie mi zostaje jakaś firma zewnętrzna 🙂

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0