Oct 18

Kartony tekturowe – pakuj ekologicznie

Ciągły postęp cywilizacyjny jest z całą pewnością zjawiskiem pozytywnym, ale ma również gorsze strony. Jedna z nich, to cały czas rosnąca konsumpcja, która sprawia zwiększanie produkcji, co z kolei prowadzi do powstawania coraz większej ilości odpadów.

Mając na względzie ten problem, w dzisiejszych czasach wyjątkowy nacisk w przemyśle, kładzie się na ekologię. Statystyki podają, że dziewięćdziesiąt procent wszystkich produktów staje się odpadem już w ciągu 6-ciu miesięcy od sprzedaży. Wiadomo, że znakomitą większość różnego rodzaju towarów sprzedaje się w opakowaniach a to przecież one najprędzej lądują w koszach i na wysypiskach. Niezmiernie znaczącym zagadnieniem jest, więc wdrażanie rozwiązań prowadzących do ograniczania ilości piętrzących się odpadów i śmieci.

***

Jednym z lepszych tego rodzaju rozwiązań, jeśli chodzi o opakowania, jest na pewno zastępowanie tych z tworzywa sztucznego, opakowaniami tekturowymi i papierowymi. Z uwagi na materiały, z których powstają, są dość łatwe do przetwarzania podczas procesu recyklingu oraz niemal w stu procentach ulegają biodegradacji.

Firma Igopak

Firma Igopak - PRODUCENT OPAKOWAŃ TEKTUROWYCH

Trzeba tu podkreślić, że producenci opakowań tekturowych często we własnym zakresie stosują recykling lub magazynują odpady i oddają je do ponownego przetworzenia. To jest świetna metoda na najlepsze wykorzystanie surowców, a zarazem zmniejszenie eksploatacji naturalnych zasobów. W przemyśle odzysk materiałów jest w miarę dobrze zorganizowany i coraz częściej wdrażany, niestety w społeczeństwie jest już dużo gorzej.

Kartony tekturowe zamiast z plastiku i papierowe torebki zamiast foliowych, to zapewne właściwy sposób na walkę ze stale rosnącymi górami śmieci. Tak więc starajmy się używać ekologicznych opakowań, ułatwiajmy przetwarzanie odpadów poprzez ich sortowanie już we własnym domostwie, dbajmy o czystość środowiska nie tylko dla nas, ale i dla następnych pokoleń!

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0