Oct 20

Włosy po lecie

Chociaż słońce tak bardzo nas cieszy, podczas letniego okresu musimy odpowiednio zadbać o skórę i włosy. Inaczej, gdy lato przeminie, pozostaniemy ze zniszczonymi włosami. Zabezpieczanie ich nie zawsze skutkuje całkowitą ochroną, ale na pewno będą potrzebowały mniejszej pomocy niż włosy, o które nie zadbaliśmy wcale.

***

Efektem przebywania na słońcu jest ich suchość i łamliwość. Przez to tracą elastyczność i zdrowy połysk. Najczęściej końcówki się rozdwajają, a kolor staje blady. Jednak zanim poratujemy się cudowną mocą farby do włosów musimy przywrócić im właściwą wilgotność i odbudować strukturę.

DOVE Odżywka do Włosów Jedwabistych

W tym przypadku bardzo przydadzą się maski do włosów o znacznie silniejszym działaniu niż odżywki do włosów. Aby zregenerować czuprynę musimy na jakiś czas odstawić silne preparaty stylizujące. Nie ma mowy o nakładaniu mocnych pianek, lakierów, a tym bardziej żeli, które sklejają włosy i blokują dostęp powietrza. Zrezygnujmy z nich na rzecz lekkich lotionów w sprayu, które zwykle mają również właściwości pielęgnujące.

 

Zobacz też >>> Domowe SPA – (maski do włosów)

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0