Oct 22

Outsourcing tłumaczeń

Usługi związane z outsourcingiem są coraz mocniej rozprzestrzenione w dzisiejszych czasach. Jak sama nazwa wskazuje jest to „korzystanie z zasobów zewnętrznych”. Początkowo outsourcing rozumiany był jako strategia zaopatrzenia stosowana przez duże firmy produkcyjne (głównie mówi się o firmach z branży motoryzacyjnej), polegająca na tym, iż dana firma rezygnowała z produkcji pewnych podzespołów lub półproduktów, na rzecz kupowania ich u innych producentów.

Bardzo duży rozwój usług outsourcingowych nastąpił po roku 2004. Za korzystaniem z tych usług przemawia m.in.: redukcja kosztów, podział ryzyka, zwolnienie własnych zasobów i wykorzystanie ich do innych celów. Wśród obszarów outsourcingowych wyróżniamy: logistykę, informatykę i wszelkie działania pomocnicze (księgowość, kadry, szkolenia, konsulting, tłumaczenia niemiecki).

Jeśli chodzi o działalność związaną z tłumaczeniami to kiedyś firmy zatrudniały na etat tłumacza języka niemieckiego. Obecnie coraz mniej firm stosuje taką praktyką; są to przeważnie bardzo duże spółki. Dlaczego?

Sprawa wydaje się mieć racjonalne uzasadnienie. Dzisiejsze czasy, wymagające od decydentów ogromu informacji, szybkości ich przekazywania, i klarowności w działaniu wymusiły wręcz współpracę z konkretnymi tłumaczami, pracującymi nad konkretnym zleceniem. Tłumacz freelancer działający jako jednoosobowa działalność gospodarcza wyróżnia się bardzo dużą mobilnością w działaniu. Pracując dla wielu firm jak i biur tłumaczeń tłumacz oferuje szereg swoich usług, w tym usługi dodatkowe jak nauka języka niemieckiego, konsulting językowy, możliwość zdalnej pracy nad tłumaczeniem, praca w oparciu o elektroniczne przesyłanie danych. Korzystając z zaawansowanego oprogramowania tłumacz niemiecki potrafi szybko, sprawnie i profesjonalnie przetłumaczyć każdy tekst, zarówno zwykły jak i specjalistyczny np. tłumaczenia techniczne, tłumaczenia budowlane, tłumaczenia prawnicze, tłumaczenia finansowe.

Właśnie dlatego popyt na tłumaczenia z niemieckiego staje się coraz większy. Również jakość usług świadczona przez tłumaczy jest na wysokim poziomie.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0