Oct 23

Rozmieszczenie działów firmy

Bardzo często zdarza się, szczególnie w przypadku firm, które są producentami sprzedawanych artykułów, że dział produkcji mieści się w innym miejscu niż na przykład dział handlowy czy też księgowość. Na pierwszy rzut oka może to nie mieć najmniejszego znaczenia ale kiedy przyjrzeć się temu dokładniej można łatwo zauważyć jak wiele może być z tym związanych problemów.

Przede wszystkim wynika to z faktu, że w pewnym stopniu, w takiej sytuacji, może zostać zachwiany obieg informacji w firmie. Brak bezpośredniego kontaktu może utrudniać komunikacje między poszczególnymi działami danej firmy. W sposób bezpośredni może to wpływać na sprawne lub mniej sprawne funkcjonowanie danej jednostki. Oczywiście w dobie komputeryzacji i komunikacji telefonicznej problem ten w praktyce nie istnieje. To czego nie możemy przekazać bezpośrednio możemy przesłać albo mailem albo przekazać podczas rozmowy telefonicznej.

Jeżeli chodzi o dokumenty w firmie i ich obieg to również problem ten rozwiązany został głównie za pomocą maila. Niezbędne dokumenty, które dla przykładu muszą w krótkim czasie trafić z produkcji do księgowości są skanowane i wysyłane mailem. Przecież ciężko sobie wyobrazić aby pracownik kursował czy to piechotą czy też samochodem z każdym świstkiem papieru.

Może się to wydawać absurdalne ale trzeba zdać sobie sprawę że w niektórych firmach, nawet kierowanych przez młodych, wydawałoby się światłych ludzi, do takich sytuacji dochodzi. Ale i tam, miejmy nadzieje postęp i rozwój dotrze w krótkim czasie usprawniając ich pracę i przede wszystkim poprawiając efektywność pracowników, z których zostanie zdjęty obowiązek niewdzięcznych spacerów.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0