Oct 25

Badanie nasienia

Wiele ludzi powtarza, że w życiu najważniejsze jest zdrowie. Jest to praktycznie jedyna rzecz, której nie jesteśmy w stanie kupić (chociaż osobom bogatym jest znacznie łatwiej utrzymać dobrą kondycję organizmu). Niestety dużo osób unika badań, które zrobione we wczesnym stadium choroby są w stanie znacznie pomóc w leczeniu.

Jeżeli mężczyzna podejrzewa u siebie niepłodność powinien jak najszybciej zrobić badanie nasienia. To podstawowe badanie jest nam w stanie bardzo szybko pokazać czy występuje jakiś problem z jakością nasienia. Sprawdza żywotność plemników oraz ich ogólne zdrowie. Badanie nasienia pomaga również lekarzowi ocenić jakie leczenie będzie potrzebne danemu pacjentowi. Po wynikach jest on w stanie ocenić czy konieczne będzie jedynie zmienienie trybu życia czy też będzie trzeba rozpocząć leczenie farmakologiczne.

Jeżeli robi się badanie nasienia i wskaże ono, że cierpimy na niepłodność nie możemy zapomnieć o drugiej połówce. Mogłoby się wydawać, że diagnoza już jest zakończona. Jednak w około 30% przypadków na niepłodność cierpią dwie osoby. W tym przypadku leczenie jedynie mężczyzny mija się z celem. W przypadku kobiet badań jest znacznie więcej jednak są one konieczne do tego aby skuteczność leczenia niepłodności była wysoka. Należy o tym pamiętać, jednak każdy dobry lekarz powinien sam to zasugerować.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0