Oct 25

Pracodawca

Zazwyczaj w relacjach pracodawca – pracownik mówi się o obowiązkach jakie ciążą na pracowniku. Najczęściej są one zapisane w umowach o pracę. Określają dokładnie zakres zadań danej osoby w firmie, odpowiedzialność jaką ponosi i czynności, które jej podlegają.

***

Pamiętajmy jednak, że działa to również w obie strony. Przecież pracownik nie jest niewolnikiem, ma także swoje prawa.

  1. Pierwszym i nadrzędnym jest prawo do wynagrodzenia za wykonywaną pracę. No chyba, że ktoś pracuje charytatywnie. Ale na to również musi wcześniej wyrazić zgodę.
  2. Kolejnym jest prawo do odpoczynku. Tu również warto odnieść się do porównania do niewolnika. Pracownik ma prawo odpocząć po ciężko i sumiennie wykonanej pracy.
  3. Następnym z obowiązków jest zapewnienie należytych warunków pracy dla podwładnych. W tym przypadku mówimy o odpowiednim wyposażeniu miejsca pracy w na przykład biurko, komputer, przybory do pisania.
Rękawice spawalnicze

PVR WELD-14 Rękawice spawalnicze

Ale do warunków pracy zaliczamy także odpowiednie oświetlenie, zapewnienie optymalnych temperatur w czasie lata i zimy. Odzież roboczą, rękawice robocze, spodnie kaski, kurtki, narzędzia czy też zwykła woda, która szczególnie latem jest niezbędna. To wszystko pracodawca jest zobowiązany zapewnić swojemu podwładnemu. I nie jest to bynajmniej jakiś wymysł urzędników.

Każda praca charakteryzuje się pewnymi warunkami, czynnikami a także wymogami jakie jej towarzyszą. Tylko ich spełnienie może zagwarantować wydajną, efektywną pracę co skutkuje zadowoleniem zarówno pracownika jak i pracodawcy.
A to można nazwać już podstawą sukcesu firmy.

Zobacz też: Ochronne rękawice robocze

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0