Oct 27

Agregaty do różnych powierzchni

Sukces malowania w dużej mierze zależy od tego, jaką powierzchnię się pokrywa. W stosunku do różnych ścian należy postępować w odmienny sposób. W przypadku podłoża niemalowanego specjaliści zalecają, by określić, z jakiego typu podłożem ma się do czynienia. Po pierwsze należy ocenić, czy dana ściana jest czysta, równa, niezatłuszczona, czy nie posiada żadnych niedoskonałości.

***

Agregat malarski Titan 1150e Serii Performance +

Agregat malarski Titan 1150e Serii Performance +

Każdą brudną powierzchnię należy starannie umyć i spłukać. W ofercie sklepów nie brakuje produktów, które pozwalają to robić w optymalny sposób. W przypadku gipsu lub szpachli i pochodnych należy sprawdzić wilgotność podłoża. Nie powinna być ona wyższa niż 5%. Nie zaleca się malować powierzchni gipsowych przed 6 tygodniami od ich położenia. Konieczne jest również ocenienie stanu podłoża pod względem zarażenia grzybami pleśniowymi. Jeśli podłoże jest zarażone, należy kupić specjalny środek i usunąć problem.

Na koniec warto dodać, że oprócz używania różnych farb oraz sposobów przygotowania podłoża, bardzo ważne jest również to, by do pokrywania ścian odpowiednią farbą użyć odpowiedniej klasy urządzeń. Najlepsze będą agregaty malarskie. Zwłaszcza na dużych powierzchniach, w których liczy się precyzja oraz szybkość wykonywania prac.

Zobacz też > Co trzeba wiedzieć o malowaniu agregatem?

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0