Oct 31

Biznes książki w Internecie

Od lat książka stanowi główne źródło informacji na wiele tematów i mimo rozwoju Internetu pozostaje ona solidną podstawą kształcenia, rozwoju duchowego oraz osobistego.

Jednak z powodu rosnących cen książek, a także lawinowo zmniejszającej się liczbie osób czytających książki, coraz więcej księgarni stacjonarnych postanawia przenieść swoją działalność do sieci.

***

W ten sposób księgarnie ograniczają swoje koszta związane z utrzymanie lokalu, a także zatrudnieniem dodatkowych pracowników. W przypadku działalności w sieci, jaką jest np.: księgarnia biznesowa jedyne koszta to kwota jaką będziemy zmuszeni zapłacić za stworzenie sklepu, a także opłaty związane z kosztami serwera www, a także domeny internetowej.

Innym plusem działalności w sieci jest globalny zasięg księgarni, która może realizować zamówienia z całej Polski, a także świata, przez co liczba potencjalnych klientów jest o wiele większa.

Oczywiście również w tym przypadku będziemy zmuszeni kogoś zatrudnić ( np.: osobę, która będzie pakować zamówione książki o NLP, biznesie czy inne, a także odpowiednio adresować i wysyłać).

Jednak biznes w sieci ma również swoje minusy, takie choćby jak bezpieczeństwo zakupów, dbanie o aktualizację oferty księgarni biznesowej, czy też liczne reklamacje, które spowodowane są nieprawidłowym transportem książek do odbiorcy. Dodatkowo księgarnia w sieci nie może obyć się bez inwestycji w reklamę oraz pozycjonowanie, które sprawi, że nasza księgarnia biznesowa wyprzedzi w walce o klienta podobne tego typu działalności internetowe.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0