Nov 2

Własny samochód na kredyt?

Wizja posiadania własnego samochodu jest bardzo kusząca i choć nie zawsze stać nas na taki samochód jakim życzylibyśmy sobie jeździć to jednak coraz częściej kupujemy samochody i coraz rzadziej korzystamy z komunikacji miejskiej, przerzucając się na swoje cztery kółka.

***

Z drugiej strony, aby kupno samochodu nie nadszarpnęło zbytnio naszego domowego budżetu najczęściej decydujemy się na krótkoterminowy kredyt samochodowy, którego zaletą jest to, że finansuje zakup naszego pojazdu a jednocześnie pozwala utrzymać stan portfela we względnie nienaruszonym stanie.


Są ludzie, którzy kupują samochody wyłącznie za gotówkę ale są oni w zdecydowanej mniejszości. Spora część klientów salonów i komisów samochodowych wybiera jednak opcję zaciągnięcia kredytu samochodowego.

Oczywiście raty kredytu samochodowego zależą od długości okresu kredytowania i od tego na jaką kwotę kredyt został zaciągnięty.

  • Jeśli więc kupujemy auto a jednocześnie posiadamy sporą zdolność kredytową możemy pokusić się o ustalenie wyższych rat spłaty kredytu bądź krótszego okresu kredytowania tak, żeby okres w jakim będziemy mieć zobowiązania wobec banku okazał się jak najbardziej dla nas korzystny.
  • I odwrotnie – jeśli nie mamy wysokiej zdolności kredytowej możemy spłatę kredytu samochodowego rozłożyć w czasie na tak długo jak pozwoli nam bank, uzyskując w ten sposób stosunkowo niską ratę kredytową.

Jak widać każdy znajdzie na rynku kredytów samochodowych coś dla siebie a sprawnie działające rzesze konsultantów kredytowych dla każdego dobiorą właściwą ofertę, odpowiadającą ciężarowi spłat jakie może udźwignąć indywidualny kredytobiorca.

2 Comments dodaj »

  1. Doradztwo gospodarcze mówi - May 4, 2012 @ 10:17 am

    Niekoniecznie kredyt na samochód to dobry pomysł.
    Jeśli bierzemy kredyt, to musimy spłacić większą kwotę, a samochód co roku traci na wartości.

  2. Nagrobki mówi - August 21, 2012 @ 4:01 am

    Ja bym był jednak zdecydowanie ostrożniejszy przy zaciąganiu wszelkich kredytów. Fajnie się zaciąga, fajnie się kupuje nowe rzeczy, ale trzeba pamiętać, że prędzej czy później należy ten kredyt spłacić. A wtedy okaże się, czy miało sens jego branie, czy nie.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0