Nov 3

Niemiecki rynek pracy zaprasza pracowników

Oczekiwane otwarcie rynku pracy!

Wielu pracowników obserwowało jak otwierał się niemiecki rynek pracy. Praca za granicą jest szansą na znalezienie nowej posady. Głównymi przyczynami tej zarobkowej emigracji są zbyt słabe zarobki oraz nadmiar prac wykonywanych w nadgodzinach.

O ile wielu z pracowników gotowych jest do pracy w dłuższym wymiarze czasu pracy, o tyle nikt nie chce pracować na tzw. śmieciowych umowach. Czym innym jest praca po pięćdziesiąt godzin tygodniowo za tysiąc euro, a czym innym taka sama harówka w kraju. Ekscytacje poszukiwaczy pracy zwiększa również szalejąca wartość EURO. Tysiąc PLN to zawsze tyle samo, a tysiączek zielonych banknotów to dopiero uciecha, aż chce się pracować za godziwe pieniądze.

Polską emigrację zarobkową charakteryzuje fakt, że za granicę wyjeżdżają:

  • młodzi i starzy pracownicy,
  • z dużym i z małym doświadczeniem,
  • samotni i z rodzinami.

Friderick W. Taylor, najwybitniejszy klasyk amerykańskiego naukowego zarządzania powiedział, że

“Efektywność pracy polega na sile pracujących i na dopasowaniu narzędzi pracy do potrzeb każdego z pracowników.”

Jakich narzędzi używają polscy rzemieślnicy?
Przestarzałych i mało efektywnych!
Nie dziwi więc fakt, że kto może, ten ucieka szukać pracy za granicą. Najbardziej popularne oferty z Niemiec, Francji, Belgii i Holandii, ale ogłoszenia z pracą z Norwegii też są rozchwytywane.

Wysyp ofert dostrzegamy w branży industrialnej, tzw. przemysłowej, bo praca choć atrakcyjnie płatna, to nie cieszy się powodzeniem pośród niemieckich pracowników.

Problemy na zagranicznym rynku pracy mają agencje pracy które poszukują spawaczy, monterów, ślusarzy itp. fachowców. Szczególnie młodzi ludzie podejmują się kursów i szkoleń, by zmienić zawód, żeby wykonywać pracę lepiej płatną.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0