Nov 26

Im większa zdolność kredytowa, tym korzystniejsze kredyty mieszkaniowe

Im większa zdolność  kredytowa, tym korzystniejsze kredyty mieszkaniowe

Kredyty mieszkaniowe to jedne z bardziej popularnych rodzajów kredytów. Jednak, aby je dostać, trzeba spełnić kilka podstawowych warunków. Najważniejszym jest oczywiście zdolność kredytowa. Jest to pojęcie bardzo płynne gdyż każdy bank ocenia ją inaczej i na jej podstawie indywidualnie określa maksymalną kwotę, jaką jest gotów pożyczyć.


***

Kredyty mieszkaniowe – wyższa matematyka bankowa

Kredyty mieszkaniowe wyliczane są w różny sposób, w zależności od banku i algorytmów w nim stosowanych. Maksymalna rata kredytu to kwota uzyskana po odjęciu od łącznego dochodu wszystkich kosztów stałych. Chodzi tu o średnią wielkość kosztów, które związane są z wydatkami w codziennym życiu kredytobiorcy. Aby taka zdolność kredytowa została wyliczona, banki wymagają często okazania rachunków lub korzystają ze specjalnych średnich statystycznych, które uwzględniają czynniki mające wpływ na możliwość spłaty kredytu. Niektóre banki biorą pod uwagę nawet miejsce zamieszkania, z którym związane są koszty utrzymania. Zdolność kredytowa tej samej osoby może się niekiedy dość znacznie różnić, w zależności od tego, który z banków oferujących kredyty mieszkaniowe ją analizuje.

Zdolność kredytowa – liczy się nie tylko ilość ale i jakość

Zdolność kredytowa w dużej mierze zależy od tego, ile i jak zarabiamy. Zarobki osób starających się o pożyczkę mają decydujący wpływ na to, jak duże otrzymają kredyty mieszkaniowe. Pod uwagę bierze się nie tylko wysokość zarobków, ale także warunki, na jakich je otrzymujemy. Najlepsza sytuacja jest wtedy, gdy jesteśmy zatrudnieni na etacie. Często w takim przypadku, zdolność kredytowa może być nawet o 20% większa niż przy innych warunkach zatrudnienia. Prowadzenie własnej działalności gospodarczej również nie ogranicza szans na otrzymanie korzystnego kredytu. Kredyty mieszkaniowe, a dokładniej ich wielkość, zależna jest wtedy od długości prowadzenia własnego interesu oraz od rodzaju branży, w której działamy. Kwotę kredytu zwiększyć mogą również dodatkowe dochody, takie jak dywidendy czy pieniądze otrzymywane z wynajmu nieruchomości.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0