Dec 6

Decoupage krok po kroku

Decoupage to wspaniałe hobby zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, nie wymagające specjalnych umiejętności plastycznych ani drogich materiałów. Dzięki tej metodzie można własnoręcznie stworzyć unikalne przedmioty, które posłużą jako wyjątkowa dekoracja lub prezent na każdą okazję.

***

Ozdabiać można praktycznie każdą powierzchnię od drewna, metalu, ceramiki, szkła aż do kartonu i tkanin. Najczęściej pasjonaci dekorują drobne przedmioty jak skrzynki, pudełka, butelki, tace ale doskonały efekt można uzyskać także na dużych powierzchniach np: krzesłach, stolikach czy drzwiach.

“Technika decoupage polega na przyklejeniu na pomalowaną powierzchnię przedmiotu motywu wyciętego z serwetki lub papieru. Pracę wykańcza się wieloma warstwami lakieru, tak by motyw całkowicie wtopił się w tło i nie był wyczuwalny w dotyku.”
Papier do decoupage (A3), ITD 0159 Ikony polskie

Papier do decoupage (A3), ITD 0159 Ikony polskie

Dodatkowo prace można dekorować oraz postarzać za pomocą spękań, cieniowań, złoceń, przecierek czy też efektów 3D. Jednak aby je wykonać należy się zaopatrzyć w dodatkowe preparaty, natomiast do wykonania pracy metodą klasycznego decoupage potrzebne są:

  • – przedmiot, który chcemy ozdobić
  • – farba akrylowa
  • – bezbarwny lakier ochronny
  • – serwetka lub papier
  • – ostre nożyczki
  • – klej do decoupage (może być wikol)

Technika decoupage daje możliwość wykonania unikalnych przedmiotów w stylu  klasycznym jak i nowoczesnym. Rozwija wyobraźnię i przynosi satysfakcję,  dowartościowując tym samym swojego twórcę.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0