Dec 7

Leasing ver. 2.0

Od pewnego czasu na polskim rynku występuje nowa usługa, która ma na celu finansowanie zakupu pojazdu. Jest nią wynajem długoterminowy, który w wielu aspektach przypomina klasyczny leasing operacyjny, jednak posiada pewne zalety, które czynią z niego korzystną i tańszą alternatywę. 

Wynajem długoterminowy często oferowany jest w dwóch opcjach:

  • z wykupem samochodu
  • i bez wykupu.

Pierwsza opcja posiada wszystkie cechy tradycyjnego leasingu, do których doliczyć należy jeszcze szereg zalet, o których będzie poniżej.
Wynajem bez wykupu natomiast zapewnia wynajmującemu ogromny komfort, ponieważ to na firmie wynajmującej spoczywają wszystkie obowiązki związane z serwisowaniem pojazdu (w tym również sezonowa wymiana opon).
W przypadku wynajmu bez wykupu nie spłacamy całej wartości pojazdu, dzięki czemu możliwe jest częste wymienianie samochodu, nie generujące przy tym dużych kosztów.

***

Sajos Project Capital Group S.A.Największą zaletą długoterminowego wynajmu samochodu jest możliwość pełnego odliczenia podatku VAT. Jest to ogromny atut, ponieważ w przypadku kupna samochodu czy leasingu, wedle obowiązującego prawa, można odliczyć jedynie kwotę do 6000 zł. Prócz tego wynajem długoterminowy nie obniża zdolności kredytowej, a także nie wpływa na płynność finansową, ponieważ całkowity koszt zakupu pokrywany jest przez firmę, od której będziemy samochód wynajmować.

Oferta wynajmu długoterminowego kierowana jest zarówno do przedsiębiorców, jak i do osób prywatnych, dzięki czemu praktycznie każdy ma szansę na podróżowanie fabrycznie nowym, luksusowym samochodem, nie rujnując przy okazji swojego budżetu.

1 Comment dodaj »

  1. bidleasing.pl mówi - December 19, 2011 @ 9:50 am

    Wynajem i leasing mają wiele wspólnego, łącznie z tym czy wykupujemy wynajmowany/leasingowany przedmiot czy też nie 🙂
    bidleasing.pl ostatnio … Leasingowy targMy Profile

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0