Dec 10

Komputery panelowe – przyszłość nowoczesnego przemysłu

Komputery przemysłowe to urządzenia specjalnie dostosowane do pracy w ciężkich warunkach zakładów produkcyjnych. Stworzone są tak, aby były kompatybilne z domowymi komputerami PC, jednakże głównie komputery panelowe stosuje się do kontroli i sterowania procesami produkcyjnymi.

***

Wydajność

Dzisiejsze komputery do zastosowań przemysłowych wyposażone są w bardzo wydajne procesory i wiele rodzajów złącz. Dodatkowo fabryczne wbudowanie modemów GSM/GPRS umożliwia łatwą i szybką komunikację bezprzewodową.

Przykładowe komputery przemysłowe

Przykładowe komputery przemysłowe

 

Przykładowe złącza dostępne w komputerach przemysłowych:

Zastosowanie

Dzięki niewielkim rozmiarom (nawet 170 x 123 x 56 mm) jest to idealne rozwiązanie w miejscach, gdzie przestrzeń przeznaczona do instalacji jest bardzo ograniczona. Wysoka jakość wykonania i duża odporność na trudne warunki sprawia, że takie komputery stają się centralnymi jednostkami w systemach “inteligentnych budynków”.

Nie tylko Windows

Ciekawą alternatywą, dla osób zamierzających nabyć tak profesjonalny sprzęt, są komputery z zaimplementowanym systemem operacyjnym Linux. Dzięki dużemu wsparciu użytkowników z całego świata,  a także bezpłatnej dystrybucji, pozwalają one obniżyć koszty wdrożenia całego systemu i dają duże możliwości rozbudowy.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0