Dec 29

Czy budownictwo? – Kierunek studiów a zarobki

W zakresie popularności kierunków studiów istnieją pewne mody, które zmieniają się co kilka lat. Były czasy ogromnej popularności psychologii, medycyny czy też dziennikarstwa. Praktyka pokazuje jednak, że o tym czy dane studia przyniosą popłatny zawód decyduje przede wszystkim rynek. Obecnie mamy w Polsce dość niekorzystną sytuację gdzie jest wielu absolwentów kierunków, po których nie ma praktycznie żadnej pracy.

***

Chodzi tu przede wszystkim o osoby po kierunkach humanistycznych i pokrewnych. Duże problemy ze znalezieniem pracy mają osoby, które ukończyły

  • pedagogikę,
  • socjologię,
  •  filozofię
  • czy geografię.

Na wysokie zarobki nie mogą liczyć także wszyscy ci, którzy studiowali z myślą o tym aby w przyszłości uczyć w szkołach. Osoby, które na przestrzeni ostatnich kilku lat studiowały bardzo wtedy popularny kierunek  “Zarządzanie i marketing”  również mają obecnie problemy ze znalezieniem pracy.

Współczesny rynek potrzebuje natomiast dobrze wykształconych informatyków oraz przede wszystkim inżynierów.

www.budeo.net - Firmy i usługi budowlane portal

Firmy i usługi budowlane portal www.budeo.net

Osoby, które jako kierunek studiowania wybrały budownictwo nie powinny mieć raczej problemów ze znalezieniem pracy. Rynek budowlany znajduje się obecnie w fazie ożywienia, tworzone są coraz to nowe firmy, gdyż popyt na usługi budowlane jest naprawdę duży.

Inżynierowie budownictwa mogą szukać pracy w firmach deweloperskich oraz u innych dużych inwestorów. Zawsze można także pomyśleć o własnej działalności, gdyż firmy budowlane obecnie bardzo dobrze radzą sobie na rynku. Pomysłem na taką działalność może być zarówno portal budowlany jak i internetowy sklep oferujący materiały budowlane.

Od lat na rynku funkcjonują także zawody, które niezmiennie przynoszą wysokie zyski. Wymienić tutaj można chociażby lekarzy, prawników, notariuszy czy analityków finansowych.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0