Dec 29

Pozycjonowanie w praktyce

Z roku na rok zwiększa się skala środków kierowanych na kampanie promocyjne w internecie. Nic dziwnego, w końcu każdego dnia miliony potencjalnych klientów, właśnie w sieci odnajdują  niezbędne im informacje odnośnie poszczególnych firm i usług.

***

Znaczna część wydatków przeznaczanych na promocję on-line pochłania promocja w wyszukiwarkach. Według szacunków zaledwie co dziesiąty jej użytkownik zagląda na drugą stronę prezentowanych mu wyników, większość odnajduje potrzebne informacje już w obrębie pierwszej dziesiątki. Dlatego tak istotne jest zajęcie jak najwyższych pozycji na określone frazy kluczowe, a to  zapewnić może pozycjonowanie.

W większości przypadków, kampania promocyjna zaczyna się od doboru najbardziej optymalnych słów kluczowych, związanych z tematyką witryny, które najprawdopodobniej wpisywałby potencjalny klient zainteresowany ofertą firmy.

www.pozycjonowanie.ideo.pl

www.pozycjonowanie.ideo.pl

Na kolejnym etapie prac, profesjonalne pozycjonowanie obejmuje audyt witryny, czyli analizę jej struktury, sposobu budowy, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami wyszukiwarek. Dzięki temu witryna zostaje zoptymalizowana pod kątem fraz kluczowych na które będzie promowana, roboty wyszukiwarki bez problemu będą mogły skojarzyć ją z właściwymi słowami kluczowymi “keywordsami”.

Istotnym etapem prowadzonych kampanii w sieci jest również budowa “link popularity”, czyli gromadzenie linków przychodzących do witryny. Każdy taki odnośnik, opisany za pomocą odpowiedniego “anchor tekstu” to pewnego rodzaju głos oddany na stronę. W ogólnym rozrachunku liczy się jednak nie tylko

  • ilość
  • ale i jakość takich linków,
  • źródło pochodzenia,
  • tempo przyrostu.

Osiągniecie sukcesu w wyszukiwarkach wymaga zgromadzenia odpowiedniej wiedzy i sporej ilości zaangażowania. Jest to proces długotrwały, w którym nie możemy liczyć na gwarantowane wyniki. Lepiej więc, zastanowić się, czy bardziej opłacalnym wyjściem nie będzie np. powierzenie pozycjonowania  wyspecjalizowanej agencji.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0