Jan 11

Koncentracja? Ćwiczenia… czyli jak naprawić drogę do sukcesu

Jak wygląda przeciętny dzień każdego z nas? Masa obowiązków, ciągły stres, zmaganie się z problemami, do tego ciągły pośpiech, harmider i gwar otoczenia. W takich właśnie momentach niezwykle istotna jest umiejętność koncentracji i skupienia uwagi, bo to ona właśnie jest gwarancją naszego sukcesu. Jest to umiejętność, której uczymy się przez całe życie. A jak dokonać tego najlepiej i najszybciej? Oczywiście trenując  ją.

Bez dobrej koncentracji trudno jest nam właściwie funkcjonować, jest ona niezbędna do lepszego wykorzystania czasu, jak i osiągania lepszych wyników naszej pracy.

Dlatego ” KONCENTRACJA – ĆWICZENIA ” to dewiza, której powinniśmy przestrzegać każdego dnia!

 

Proste ćwiczenia pozwolą nam osiągnąć pożądane skupienie, a to z kolei z pewnością przyczyni się do osiągania większych i szybszych sukcesów – zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej.

Dobra koncentracja, ćwiczenia na koncentrację to proces wymagający czasu i systematyczności. Nie nauczymy się tego z dnia na dzień, ale po kilku tygodniach treningu będziemy umieli praktycznie skupić się na zawołanie, a więc zawsze i wszędzie, kiedy będziemy tego potrzebowali.

Najlepsze efekty osiągniemy zapisując się na kurs. Jeśli nie mamy czasu na osobiste spotkania z trenerem, można skorzystać z kursów dostępnych online.

Oddając się w ręce specjalistów zdobędziemy potrzebną nam wiedzę i nauczymy się stosowania technik wspomagających pracę naszego umysłu, a także – osiągając kolejne poziomy – rozwiniemy poszczególne obszary naszego mózgu.

Koncentracja – ćwiczenia – najważniejsze cele

W zależności od wybranych metod, jak i form ćwiczeniowych możemy:

  • wytrenować spostrzegawczość, selekcjonowanie informacji, poprawić pamięć krótkotrwałą, wzrokową i ikoniczną,
  • wyrobić kontrolę nad własnymi myślami, co za tym idzie zbudować niezależną osobowość, oraz poczucie własnej wartości,
  • zdobyć umiejętności skupienia się na określonym przedmiocie, zadaniu i utrzymać ten stan  jak najdłuższy czas,
  • poprzez ćwiczenia nauczyć się relaksować, a więc w szybki sposób rozluźniać ciało i psychikę,
  • ułatwić naszemu organizmowi koordynację jego życiowych czynności.
www.dlamozgu.pl - zadbaj o mózg

www.dlamozgu.pl

Do najpopularniejszych ćwiczeń zaliczamy m.in. Zatwierdź resztę, KwaTrójKoł, Imprezowicz czyli Pamiętam Każdą Twarz, Synchronizator oraz Znajdź różne. Świetnym ćwiczeniem na utrzymanie koncentracji jest ćwiczenie Pamiętaj ostatnie.

Pomocna będzie również joga i medytacja. Dzięki nim odzyskamy równowagę oraz wewnętrzną harmonię umysłu, a w znacznym stopniu również od nich uzależniony jest poziom naszej koncentracji.

1 Comment dodaj »

  1. Eksperci Księgowi mówi - April 12, 2012 @ 7:37 pm

    Jako ciekawostkę dodam, że to tylko kwestia czasu, aż masażyści, psychoanalitycy itd będą musieli posiadać kasy fiskalne.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0