Apr 24

Czy wypada wysyłać życzenia świąteczne SMSem?

Wraz z nastaniem okresu bożonarodzeniowego zastanawiamy się w jakiej formie złożyć życzenia naszym bliskim. Jak wiadomo już sama treść życzeń stanowi wyzwanie dla układającego. Każdy chce bowiem, aby jego życzenia były niepowtarzalne, wyjątkowe i zapadły w pamięć naszych bliskich. Często do każdej osoby kierujemy życzenia świąteczne bardzo indywidualne, wręcz osobiste. Takie są najlepsze, bowiem oddają nasze prawdziwe uczucia, emocje i stosunek do innej osoby.

***

Dzisiejszy postęp technologiczny pozwala nam wysłać życzenia bożonarodzeniowe za pomocą wielu opcji i kanałów komunikacji. Wyłącznie od nas zależy na jaką opcje się zdecydujemy.

  • Osoby starsze, czy też bardziej przywiązane do tradycji z pewnością zdecydują się na wysłanie kartki bożonarodzeniowej z życzeniami. Taka pocztówka jest miłym gestem i drobiazgiem, który adresat przechowuje na pamiątkę przez wiele lat.
  • Osoby lubiące pisać o sobie, swoim życiu i życiu rodziny często decydują się na napisanie listu. Oprócz życzeń w liście opowiadają po prostu o sobie.
  • Ci, którzy mają rodzinę za granicą i z powodu odległości nie mogą spędzić wspólnie świąt, często decydują się, aby życzenia złożyć podczas rozmowy telefonicznej. Bardzo zależy im bowiem, aby podczas świąt choć usłyszeć głos bliskich.
  • Niektórzy z kolei wybierają nowocześniejsze formy komunikacji i postanawiają wysłać życzenia za pomocą wiadomości elektronicznych e-mail.

Wyślij życzenia za pomocą Smartfona..!

  • Inni do przekazania życzeń wybierają program Skype, który umożliwia internetowe połączenie się w czasie rzeczywistym z inną osobą, a także dzięki kamerze komputerowej oglądanie jej na swoim monitorze.
  • Niektórzy zastanawiają się natomiast czy wypada wysłać im życzenia poprzez SMS. Odpowiedź brzmi: i tak, i nie. Wszystko zależy od tego do kogo chcemy skierować nasze życzenia świąteczne. Osobom najbliższym, czy też starszym od nas nie wypada wysyłać życzeń w ten sposób. Mogą się bowiem poczuć urażone. Jeśli natomiast SMS chcemy wysłać do dalszego znajomego, kolegi z pracy, czy ze studiów taka forma jest jak najbardziej w porządku. Wtedy SMS stanowi niezaprzeczalnie miły gest i wyraz pozdrowień.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0