May 9

Asset management – alternatywna forma inwestowania

Asset management stanowi najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto chciałby zainwestować kilkadziesiąt tysięcy złotych lub więcej. Asset management polega na zarządzaniu majątkiem lub portfelem i skierowane jest do osób zamożnych.

***

Asset management dla zamożnych

Asset management oferowane jest przez banki lub domy maklerskie. Portfelem nie zarządzamy sami, lecz robią to za nas odpowiednio wyspecjalizowane komórki banku lub dom maklerski. Nie jest to jednak usługa przeznaczona dla wszystkich. Z asset management można korzystać pod warunkiem, że posiada się odpowiednią sumę pieniędzy. Nie może być ona niższa niż kilkadziesiąt tysięcy złotych, jednak najlepsze wyniki można osiągnąć, gdy są to kwoty rzędu kilkuset tysięcy czy nawet kilku milionów złotych. Asset management, pomimo takich wymagań, jest coraz bardziej popularną i cenioną formą inwestowania. Powodem są oczywiście stosunkowo duże zyski. Gdy na giełdzie jest hossa, to zysk może wahać się nawet od 30 do 40%.

Asset management – klient przede wszystkim

Asset management, poza możliwością osiągnięcia dużych zysków, posiada także wiele innych zalet. Po pierwsze, dużą jego zaletą jest płynność w zarządzaniu funduszami. Jeśli nawet zmieni się strategię inwestowania to sprzedaż posiadanych akcji zajmuje nie więcej niż dzień czy dwa. Istnieje także możliwość uzyskania dywidend z akcji, odsetek, wypłat czy wpłat gotówkowych. Bardzo dużym plusem w przypadku asset management jest także fakt, iż inwestowaniem nie zajmujemy się bezpośrednio my, lecz robi to za nas np. dom maklerski. Klienci traktowani są zawsze bardzo indywidualnie i dużą wagę przykłada się do utrzymywania z nimi dobrych relacji. Mimo że sami nie inwestujemy, to i tak co miesiąc otrzymujemy rozliczenia z inwestycji. Zanim jednak wykupi się usługę asset management, dobrze jest zapoznać się z jak największą liczbą ofert banków i domów maklerskich.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0