May 9

Encyklopedie dla dzieci – pierwsze kroki do wiedzy

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko wyrosło na mądrego, bystrego i pomysłowego człowieka.
Aby wspomóc jego rozwój, czy wzbudzić zainteresowanie wiedzą – od najmłodszych już lat, a nawet miesięcy, kupujemy aktywizujące zabawki, zapisujemy dzieci na przeróżne zajęcia, wybieramy najlepsze przedszkola, a potem szkoły. Dzieci mają zresztą naturalną, nawet można rzec instynktowną, potrzebę i chęć nauki. Warto więc wykorzystywać tę umiejętność jak najwcześniej, wspomagać, motywować i zachęcać dziecko do poznawania otaczającego je świata. Bardzo pomocne w tym procesie mogą być encyklopedie.

***

Są świetnym kompendium wiedzy z różnych dziedzin, poruszają wiele tematów i zagadnień.
Nowoczesne encyklopedie dla dzieci są odpowiednio dostosowane do wieku dziecka, a pierwszą z nich możemy kupić nawet już dla przedszkolaka. Przepiękne ilustracje i ciekawe wydania przyciągają oko każdego młodego czytelnika, a informacje w nich zawarte prezentowane są w łatwy i interesujący sposób.

Niezmiernie istotną sprawą we wspieraniu dziecka w nauce jest rozbudzanie jego zainteresowań, bądź w późniejszym wieku – pogłębianie ich. Wybierając więc encyklopedię dla naszej pociechy, zwróćmy uwagę na to, aby odpowiadała jego pasjom. W przeciwnym razie książka ta (lub multimedialny program komputerowy) może okazać się po prostu niepotrzebnym wydatkiem i kolejnym zapychaczem szuflady.

Jeśli w domu mamy małego człowieka, który co chwilę zadaje pytania „dlaczego”, warto kupować encyklopedie, które w wyczerpujący sposób odpowiedzą na wszystkie wątpliwości. Interesujące krótkie historie, przeróżne obrazki, sprawią, że dziecko szybciej zapamięta informacje, a tobie spadną z głowy skomplikowane pytania typu – dlaczego słońce jest żółte?

Encyklopedia do plecaka Dla ucznia i przedszkolaka

Encyklopedia do plecaka dla ucznia i przedszkolaka

Wiadomo, że im dzieci są starsze, tym bardziej dociekliwe… posiadają już przy tym własny światopogląd, zainteresowania, co za tym idzie – stają się bardziej wybredne. Dobór lektury może być zatem trudniejszy. Na szczęście, wybór encyklopedii jest naprawdę ogromny, tak więc z pewnością wybierzemy coś nawet dla największego grymaśnika.

Możemy np. wybrać encyklopedię dla nastolatki, która porusza wiele nurtujących zagadnień jak: przyjaźń, miłość, uroda, czy seks. Innym rozwiązaniem są encyklopedie o bardzo szerokim zakresie tematycznym, dzięki czemu, każdy młody człowiek znajdzie coś dla siebie.
Z kolei edukację szkolną będą wspierać encyklopedie tematyczne, które poszerzą wiedzę z konkretnego przedmiotu, przydadzą się do pisania referatów, wypracowań, a także uporządkują i pomogą powtórzyć wiadomości przed klasówką.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.



by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0