May 10

Farby do włosów – fikcja a rzeczywistość

Kupując pewne towary  zawsze musimy się liczyć z tym, że nie będą one tak fantastyczne, jak to słyszymy w reklamie czy innych opowiadaniach mniej lub bardziej prawdziwych.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie będziemy rozkoszować się kawą rozpuszczalną, dokładnie tak jak to robią panie w reklamach telewizyjnych, a mleczko do czyszczenia  nie wyczyści nam wanny, toalety czy zlewu, w taki sposób jak jest to pokazane w animowanej historyjce.

***

Dokładnie tak samo jest w przypadku kosmetyków różnego rodzaju. Drogie i firmowe szminki będą trzymać się na ustach dłużej niż takie za kilka złotych, ale raczej nie aż tak długo, jak to w reklamie obiecują. Tusz do rzęs, nawet ten najlepszy, też nie powiększy naszych rzęs dziesięć razy, choć efekt na pewno będzie lepszy niż przy użyciu taniego tuszu.

Podobnie jest z takimi produktami jak  farby do włosów. Nigdy nie wyjdzie nam dokładnie taki sam kolor włosów, jak kolor włosów pani z opakowania farby.
– Dlaczego?

Farba do włosów GARNIER Color Naturals 460 Płomienna Głęboka Czerwień

Farba do włosów GARNIER Color Naturals 460 Płomienna Głęboka Czerwień

W przypadku słabych, tanich i mało znanych farb, wszystko jest możliwe, produkt może być po prostu beznadziejny. Natomiast w przypadku produktów o wysokiej jakości (Loreal, Venita, Wella, Garnier) sprawa wygląda w ten sposób, że tak naprawdę  na żadnym opakowaniu nie jest pokazany rzeczywisty kolor włosów.

Jeden i ten sam kolor farby do włosów (dobrej jakości) może wyjść troszkę inaczej ponieważ wszyscy mamy inne włosy i każdy włos może reagować inaczej.

A już z całą pewnością najróżniejsze rzeczy mogą się dziać, jeśli mamy na głowie kolor pochodzący z poprzedniego farbowania. Wtedy nawet najlepsza farba nie jest w stanie zagwarantować nam tego, jaki efekt końcowy powstanie!

Zatem zawsze, jeśli zechcemy dokonać jakiejś bardziej drastycznej zmiany, warto byłoby się nad tym porządnie zastanowić, a jeśli mamy taką możliwość, zasięgnąć rady specjalisty. Ale kwestia najważniejsza – nie mieć złudzeń, bo żadna farba z czarnych włosów koloru blond nie stworzy!

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0