May 11

Złe nawyki kosmetyczne

Od dłuższego czasu nie mogę przekonać mojej mamy, żeby wyzbyła się kilku złych nawyków kosmetycznych. Mogę mówić, prosić i tłumaczyć ale to wszystko jest na nic.

Chyba nic nie drażni mnie tak bardzo jak to, że używa kosmetyków nawet jeśli stracą datę ważności.

Uparcie twierdzi, że skoro nic się jej złego nie dzieje, to znaczy, że krem czy balsam jest w porządku. Jest zdolna nawet do tego by dolać wody do tuszu do rzęs gdy wyschnie.
Smaruje się tym, co akurat ma pod ręką. Jeśli ma suchą twarz, a w zasięgu ręki leży…. no właśnie, krem do rąk, nie jest to dla niej żaden problem.

Jej zachowanie doprowadza mnie do szału głównie dlatego, że nie jest biedna! Stać ją na nowe i dobre kosmetyki. Ja z resztą też bardzo dobrze zarabiam i na każdą okazję, a często też i bez okazji  kupuję jej drogie kosmetyki.

To szczyt wszystkiego, że nakłada na twarz krem do rąk, kiedy pięć kroków dalej w łazience ma kilka kremów do twarzy każdy wart przynajmniej sto złotych. Mniej już bym się zdenerwowała gdyby użyła w dzień kremu na noc.

Ale z jedną rzeczą przechodzi absolutnie samą siebie!
Od lat farbuje włosy najtańszymi i najgorszymi farbami do włosów. Skąd je bierze i że w ogóle coś takiego zostało dopuszczone do produkcji masowej nie wiem jak wytłumaczyć.

Farba do włosów GARNIER Color Naturals Ciemny Blond 6

Farba do włosów GARNIER Color Naturals Ciemny Blond 6

Ja również farbuję włosy, ale używam do tego celu farby do włosów Garnier, czasem Wella. Widzi przecież jak dobrze wyglądam! Nieraz chwaliła to co mam na głowie ale o dziwo  sama nie chce spróbować. Kompletnie tego nie rozumiem, bo jej włosy są  już tak zniszczone, że  dziwię się, że w ogóle jeszcze je ma!

Dobra znajoma z pracy podsunęła mi ostatnio pewien pomysł, bo też już nie może patrzeć na moją matkę. Otóż, często jest tak, że pomagam nakładać mamie to “beznadziejne dziadostwo” więc następnym razem, gdy mnie o to poprosi w chwili jej nieuwagi podmienię zawartość miski i w końcu nałożę jej na włosy prawdziwą farbę!

Jest to chyba jedyny sposób, by pokazać jej jak bardzo się myli. Jak widać, czasem trzeba kogoś uszczęśliwić na siłę.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0