May 12

Najczęściej kradzione samochody

W Polsce nadal kradzież samochodu to największa obawa wszystkich kierowców. Nie boimy się wypadku, ale tego, że nasze mienie po prostu zginie.

***

Jest oczywiście ubezpieczenie, które pokrywa koszty samochodu w wypadku zaginięcia i kradzieży.  Autocasco  w każdym towarzystwie obejmuje kradzież. Niekiedy można z niego zrezygnować, ale koszty ubezpieczenia w wypadku kradzieży są tak niewielkie, że warto o to zadbać.


Czasem ubezpieczenie od kradzieży auta można kupić w pakiecie z polisą OC, takie mini casco sprzedaje na przykład Warta  albo MTU.

Najczęściej samochody giną w środkowej Polsce w Warszawie, Poznaniu i Toruniu, najczęściej na parkingach w dużych miastach. Najmniej samochodów ginie paradoksalnie w Polsce wschodniej: Rzeszowie i Lublinie.

Najbardziej pożądane są samochody 2- 3 letnie oraz te całkiem nowe. Niektórzy ubezpieczyciele nie chcą w ogóle ubezpieczać samochodów nowych i młodych sprowadzonych z zagranicy, bowiem takie najczęściej giną.

Ciekawostką jest fakt, że wśród marek najczęściej zgłaszanych pojazdów zaginionych są auta produkcji niemieckiej: volkswageny, audi oraz ople. Najczęściej kradzionym samochodem jest volkswagen passat.

Złodzieje chętnie kradną również auta francuskie i japońskie, czyli hondy oraz peugeoty.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0