May 12

Sztuczne plus sztuczne

W dzisiejszych czasach ze swoim ciałem, z wyglądem jesteśmy w stanie zrobić  wszystko. Współczesna medycyna i  technika nam to bardzo ułatwia.  Co zrobić jeśli bardzo nam zależy na zmianie fryzury, koloru włosów? Jeśli wypróbowaliśmy niemal wszystkie środki i sposoby, ale dalej nam mało?

***

– Jest jeden sposób!
– Dla nieco bardziej zamożnych, ale jest.
Możemy sobie przedłużyć włosy, zwiększyć ich objętość. Tego typu zabiegi są niezwykle drogie ale efekty mogą zwalić z nóg. Nie ma sensu operować cenami bo każdy salon oferujący takie usługi będzie miał inną cenę.

Nieraz różnią się one od siebie i to bardzo. Dużo też zależy od tego, jaką metodą włosy będą przedłużane, a tych metod jest kilka. I przede wszystkim, jakie włosy trafią na naszą głowę.
Sztuczne czy prawdziwe?
Te prawdziwe są zdecydowanie droższe.

Zatem mamy „nowe” włosy i co dalej?
Dla niektórych to w dalszym ciągu mało!

Są znane przypadki, kiedy właścicielki takich włosów próbowały potraktować je  farbami do włosów. Nie jest to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli ma się doczepione sztuczne włosy. O takie włosy trzeba szczególnie dbać! Powinna wiedzieć to każda pani, która na taki zabieg się decyduje. Zdarzało się, że po takim farbowaniu „włosy” po prostu zmywały się razem z farbą.

Farba do włosów LONDA Color Farba 36+ Jasny Zł. Brąz do wł. siwych

Farba do włosów LONDA Color Farba 36+ Jasny Zł. Brąz do wł. siwych

Niestety, ale nawet farby do włosów dobrej jakości (Palette, Wella, Londa) nie gwarantują szczęśliwego zakończenia takiego eksperymentu, bo nie do takich celów są stworzone i już!

W przypadku doczepienia naturalnych włosów istnieje większa szansa na powodzenie i osiągnięcie zamierzonego celu, ale i tu gwarancji nie ma. Farba jest jednak farbą, więc zawiera pewne składniki, które mogą stać się odpowiedzialne za odpadanie przyczepionych pasm. Dlatego najlepiej by było zdecydować się na konkretny kolor włosów jeszcze przed przystąpieniem do wykonania zabiegu.

Nie ma pewniejszej metody na farbowanie niż w salonie fryzjerskim, ale w tym konkretnym, w którym doczepiamy włosy. Bo trzeba pamiętać o tym, że większość fryzjerów nie podejmie się takiego zadania w swoim salonie, zwłaszcza jeśli nie prowadzą tego typu usług. Ewentualnie ci odważniejsi mogą się skusić ale też tylko i wyłącznie na odpowiedzialność klienta. Możliwe, że przed przystąpieniem do działania daliby do podpisania dokumenty, które w razie przykrej ewentualności będą ich chronić.

Zatem jak chyba dość wyraźnie widać, doczepianie włosów ( w zasadzie bez znaczenia czy sztucznych czy naturalnych) nie za bardzo idzie w parze z farbowaniem włosów ( i tutaj też niewielkie znaczenie ma fakt, że farba jest wysokiej jakości).

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0