Aug 21

Listwy podłogowe

Podłoga to nie tylko wybrany przez nas materiał – panele, drewniany parkiet czy wykładzina, ale także uzupełniające je akcesoria. Często po macoszemu traktujemy detale wykończeniowe.

Nieco uwagi oraz czasu poświęconego wyborowi listew podłogowych sprawi, że nasza podłoga stanowić będzie konsekwentną całość. Listwy podłogowe Invado przydadzą się szczególnie w przestrzeniach, które łączymy w jedno, mimo iż ich funkcje są odmienne. Często dzieje się tak w przypadku kuchni i jadalni.

Podłoga w kuchni ma być przede wszystkich odporna na uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia oraz wilgoć. Parkiet w jadalni to już element wypoczynkowej części domu –  ochrona przed zabrudzeniami czy wilgocią nie jest tu celem głównym. W jadalnio-kuchennej części domu najczęściej sąsiadują ze sobą dwa materiały o odmiennych funkcjach np. płytki ceramiczne czy gres oraz drewno.

Podłoga w kuchni

Podłoga w kuchni

Przy łączeniu różnych materiałów należy zwrócić uwagę szczególnie na różne ich grubości. Klepki mają grubość nawet do 20 mm, a gres tylko 10 mm. Dlatego też musimy zastosować odpowiednie maty, które wyrównają poziomy w obu częściach pomieszczenia. Zastosowanie znajdą tu również wylewki samopoziomujące, płyty OSB oraz masy samopoziomujące. W miejscu połączenia obu materiałów możemy pozostawić małą szczelinę, dzięki której możliwe będą ruchu podłoża np. wskutek zmian wilgotności oraz temperatury.

Zapełnienie lub zakrycie szczelin zapobiegnie  dostawaniu się pod pokrycie podłogowe brudu i wilgoci. Listwy podłogowe przykryją styk dwóch różnych materiałów oraz zabezpieczą krawędzie np. płytek gresowych i deszczułek. Na rynku dostępne są listwy metalowe, stalowe lub z tworzyw sztucznych, a także drewniane, korkowe i szklane.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0