Aug 22

Długi w transporcie (nowy sposób)

Skończyły się żarty, kryzys u bram!
Już nawet w informacjach o pogodzie słyszymy o  kryzysie! Niestety to nie są żarty, i aż strach się bać, jak mawiał poeta, bo kryzys rzeczywiście się do nas zbliża. Jak rozpoznamy, że jest już u nas?

Niestety bardzo prosto, bardzo boleśnie – wystawione przez Twoją firmę faktury za przewiezione ładunki przestaną być spłacane. Oczywiście i teraz się to zdarza ale w kryzysie stanie się normą, a pierwszy, jak zwykle odczuje to transport.

Na szczęście ten rok był dla firm transportowych całkiem niezły. Co zrobić więc by i przyszły nie był z tych gorszych?

  • Po pierwsze trzeba uporać się z problemem niespłacanych faktur.

Łatwo powiedzieć, ale jak to zrobić?

Na nasze szczęście pojawiła się możliwość prostego, taniego odzyskiwania pieniędzy z niezapłaconych faktur.

Jak się to robi?
Oto krótki przepis: otóż Giełda transportowa eSpedytor.pl wprowadziła właśnie nową usługę – giełdę wierzytelności (faktur), de facto giełdę długów.

Na czym to jednak polega i dlaczego działa?

Otóż załóżmy, że firma Y nie zapłaciła Twojej firmie (przez 8 miesięcy  3000 zł) za transport wolnego ładunku. Wchodzisz więc do serwisu eSpedytor.pl klikasz w zakładkę „Metoda na długi” .

Teraz możesz się zarejestrować na nowej giełdzie: dlugi.espedytor.pl. Tam w nieskomplikowany sposób wystawiasz na sprzedaż  nieopłaconą fakturę ( jeżeli zależy Ci na czasie, możesz trochę spuścić  z jej ceny lub np. zrezygnować z odsetek).

Teraz do firmy, które są lub chcą być  dłużnikami firmy Y (np. nie zapłaciły jej za zakupione towary, lub chcą kupić w firmie Y jakiś towar) wykupują Twoją fakturę np.  za 3000 zł (Ty właśnie otrzymałeś swoją gotówkę!). Firma zaś płaci za towary firmie Y nie gotówką, ale Twoją fakturą (z odsetkami wartą jakieś 3300 zł czyli zarabia 10%).

Czy teraz jest jasne dlaczego to działa?

Inną  możliwością jest gdy firma Y (która została powiadomiona przez naszą giełdę o zamieszczeniu jej faktury) czym prędzej spłaci zaległości bo będzie się bała, że jej dostawcy dowiedzą się, że nie płaci za faktury… co  działa na wszystkich co najmniej odstraszająco.

Ważne, że to naprawdę  działa i dodatkowo działa tak zupełnie za darmo! Spróbuj, a zapowiadany kryzys nie będzie już dla Twoje firmy transportowej taki straszny.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0