Aug 24

Kino domowe – do pełni szczęścia potrzebny Ci będzie tylko popcorn

Ci, którzy pamiętają jeszcze czarno-białe telewizory, zapewne zadziwieni są skokiem technologicznym, jaki miał miejsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat. W dzisiejszych czasach, aby cieszyć się doskonałym obrazem i dźwiękiem, nie musimy kupować biletów na seans, ani nawet wychodzić z domu.

Zacznij od podstaw – telewizor LED, LCD czy plazma

W domach wciąż najbardziej popularne są LCD telewizory. Nie jest to wielką niespodzianką, ponieważ urządzenia te, poza zachęcającą ceną, mają szereg zalet: cechuje je niski pobór prądu oraz niewielki współczynnik emitowania ciepła, nie elektryzują się, a więc nie przyciągają kurzu, ważą stosunkowo mało, mają kilka centymetrów grubości oraz nie migoczą, a więc nie powodują psucia wzroku. Z drugiej jednak strony, wyświetlany przez nie kolor czarny pozostawia wiele do życzenia, a po kilku latach można zaobserwować wypalanie się pikseli.

Na podobnej zasadzie, co LCD, działają LED telewizory. Chociaż pobierają jeszcze mniej prądu i wytwarzają mniej ciepła, lepiej odwzorowują kolory i mogą być cieńsze od telewizorów LCD, jednak są znacznie droższe od swoich poprzedników.

Ostatnim rodzajem są telewizory plazmowe. Znakomicie odwzorowują kolor czarny, cechują się długim czasem żywotności wyświetlacza oraz są produkowane nawet w bardzo dużych rozmiarach. Niestety, mocno się nagrzewają i niekiedy migoczą podczas wyświetlania jasnych scen.

Kiedy masz już obraz, potrzebujesz jeszcze dźwięku

zestaw kina domowego LG HX906PA

zestaw kina domowego LG HX906PA

Dobry telewizor gwarantuje Ci wysoką jakość obrazu, jednak aby w pełni przeżywać ulubione koncerty lub najnowsze produkcje kinowe, warto powiększyć swoją rodzinę RTV o kino domowe. Jest to zestaw składający się z głośników, subwofera, amplitunera oraz odtwarzacza DVD lub Blu-ray. Wybierając konkretny model warto zwrócić uwagę na producenta – często posiadając kino domowe i telewizor tej samej marki, możemy obsługiwać oba przy pomocy jednego pilota. Warto przyjrzeć się także głośnikom – małe polecane są do niewielkich pomieszczeń, ale to duże głośniki stojące gwarantują lepszą jakość dźwięku. Istotne są dla nas formaty filmów oraz płyt odtwarzane przez nasz przyszły sprzęt oraz czy kino domowe posiada wbudowane zaawansowane korektory dźwięku i skanowanie progresywne, co może wpłynąć na naturalność brzmienia.

Wyposażeni w telewizor i kino domowe, możemy bez reszty poświęcić się przyjemności oglądania ulubionych filmów i koncertów. Tym, którym zdarza się tęsknić za seansami kinowymi, polecamy  zrobienie dużych ilości popcornu i zaproszenie przyjaciół na wspólne oglądanie.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0