Aug 26

Ułatwienie współczesnego handlu

Dawniej, kiedy nie mieliśmy do czynienia z tak szybkim rozwojem elektroniki i elektromechaniki ludzie musieli sobie jakoś radzić i wykonywali większość czynności samodzielnie i to z zaskakująco dobrym skutkiem. Obecnie, kiedy mamy dostęp do najróżniejszych urządzeń elektrycznych i gadżetów ludzie przestali się „przemęczać” oddając nieraz całą lub większą część swojej pracy maszynom.

Prostym przykładem mogą być wszelcy kupcy i sprzedawcy, którzy kiedyś musieli wszystko liczyć ręcznie, nieraz kilkakrotnie, by upewnić się, że wynik jest poprawny. Dzisiaj mają kasy fiskalne.

Fakt ten jest niewątpliwie zaskakujący, jednak nie mija się z prawdą. Obecnie już prawie nikt nie korzysta ze starych metod liczenia. W końcu wystarczy wydać kilkaset złotych i staniemy się właścicielami urządzenia, które zrobi za nas wszystko.

Technika pozwala na to, że współczesne kasy fiskalne, czyli urządzenia, które spisują listę sprzedanych produktów, sumują ich koszt i drukują dowód zakupu – tzw. paragon, prawie w 100% wyręczają sprzedawcę w pracy, jaką musiałby wykonać, gdyby takiego urządzenie nie posiadał.

Współczesny handlowiec nie musi nawet martwic się o to czy poprawnie obliczy resztę dla klienta – wystarczy, że wpisze jaką kwotę otrzymał, a urządzenie zwróci mu wartość reszty.

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ z kopią elektroniczną paragonu

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ z kopią elektroniczną paragonu

Kasy fiskalne są jak najbardziej potrzebnym w każdym sklepie przedmiotem, który znacznie usprawnia jego prowadzenie, jednak dzięki nim, a raczej przez nie ludzie staja się coraz bardziej leniwi, przestają używać zdrowego rozsądku zdając się całkowicie na maszynę, która również może się pomylić i to w momencie, którego byśmy się nie spodziewali.

Poza tym, kiedy nie było kas, ludzie liczyli wszystko ręcznie, ćwiczyli arytmetykę, pamięć, a teraz… Teraz nawet już o tym nie pamiętają – w końcu urządzenia elektryczne zrobią to szybciej, no i nie trzeba się męczyć…

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0