Aug 27

Domy drewniane – klasyczny i prosty styl

Drewniane domy kojarzą się zazwyczaj z krajami skandynawskimi oraz Ameryką Północną, chociaż przez wiele wieków stanowiły nieodłączny element naszego krajobrazu. Drewniane domy kojarzone były raczej z biedą, dlatego z biegiem czasu traciły na popularności.

Współcześni architekci coraz częściej nawiązują do tradycyjnej aranżacji domów ze szczególnym naciskiem na drewno. Drewno wraca do łask, stając się niezwykle pożądanym materiałem wykorzystywanym w formie blatów, podłóg, schodów, elementów małej architektury ogrodowej, tarasów oraz elewacji drewnianych.

Nieustannie rozwijający się rynek materiałów drewnianych, chemicznych oraz wkład projektantów sprawiają, że elewacje drewniane zyskują ogromną popularność i stają się synonimem elegancji i klasy.

Zanim elewacje drewniane na dobre zaistniały w naszej świadomości prym wiodły domy z bali, aczkolwiek koszty budowy wspomnianego domu były oraz nadal są dość wysokie. Elewacje drewniane stały się alternatywą dla domów z bali, zamieniając murowany dom w naturalne, drewniane cudo.

Elewacje drewniane są w bardziej korzystnej cenie niż bale i wykonane są z różnych gatunków drewna takich jak:

  • meranti,
  • okuome,
  • tatajuba,
  • cedr czerwony,
  • świerk skandynawski
  • oraz modrzew syberyjski.

Paleta naturalnych kolorów elewacji wykonanych jest bardzo szeroka, począwszy od bardzo jasnego modrzewia, poprzez czerwone meranti aż po brązową tatajubę.

MODRZEW SYBERYJSKI

Elewacja drewniana - MODRZEW SYBERYJSKI

Elewacje drewniane można montować pionowo, poziomo oraz skośnie –  uzależnione jest to od naszej wizji, parametrów technicznych deski, bowiem nie wszystkie profile desek umożliwiają montaż w każdym ze wspomnianych powyższej sposobów. W zależności od metody ułożenie desek elewacyjnych dom zmienia się nie do poznania, nabierając charakteru oraz ożywiając naszą przestrzeń przydomową.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0