Aug 29

Jak zadbać o kosiarkę?

Jak powszechnie wiadomo, każdy sprzęt, jaki posiadamy i z którego często korzystamy, należy odpowiednio traktować. Tylko w ten sposób, zapewnimy zarówno nam samym jak i jemu naprawdę długi okres przydatności. Dotyczy to także akcesoriów ogrodowych takich jak kosiarki czy różnego rodzaju traktorki ogrodowe. Podpowiadamy, w jaki sposób zadbać o tego typu sprzęt.

Akcesoria do pracy w ogrodzie takie jak kosiarki czy traktorki ogrodowe, to dość drogie urządzenia. Aby nie uczynić z nich urządzeń jednorazowego użytku, warto zapewnić im odpowiednie warunki do zimowania.

– Zanim ukryjemy nasze kosiarki w szopach czy garażach, powinniśmy dokładnie oczyścić je z wszelkich pozostałości po naszych pracach. Pozostawione mogą zgnić, a to raczej nie będzie sprzyjało ogólnej kondycji naszych urządzeń.

– Drugą bardzo ważną kwestią jest opróżnienie zbiornika z paliwem, a w przypadku kosiarek elektrycznych – wymiana oleju.

– Kolejna ważna czynność, jakiej wymagają nasze kosiarki, by bezpiecznie przetrwały do kolejnego sezonu, to zatroszczenie się o ich ostrza tnące. Należy je oczyścić, naostrzyć i wyjąć. Najlepiej przechowywać je w miejscu, gdzie nie będą miały styczności z wilgocią, gdyż grozi to rdzą.

– Inna ważna kwestia to wymiana lub wyczyszczenie filtra. Jeśli jest papierowy – kupujemy nowy, jeśli gąbkowy – czyścimy szczotką drucianą.

– Wymiana świecy zapłonowej, to ostatni etap przygotowań naszej kosiarki do snu zimowego.

A jak zadbać o nasze traktorki ogrodowe?

Traktor Husqvarna model CTH182T

Traktor Husqvarna model CTH182T

Teoretycznie, są to urządzenia, z których korzystamy przez okrągły rok. Jednakże także i im, należy się dokładny przegląd techniczny. Może, bowiem okazać się, że jakiś przewód wymaga wymiany a ostrze aż prosi się o jego naostrzenie. Należy też pamiętać, że traktorki podobnie jak kosiarki, lubią czystość. Tutaj także, po każdej pracy wypada w miarę dokładnie oczyścić pojazd. Ważne jest również by nasze traktorki miały zawsze odpowiednio napompowane koła i sprawną kierownicę.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0